بی بدیل  - Bibadil
06 تیر 1398   27 ژوئن 2019
نام کاربر:
کاربر مهمان
ورود به سایت
عضويت در سایت
     به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
مهر پیگیری كرد؛

آخرین وضعیت ساخت موزه ایران درودی، پیش بینی ساخت یك ساله

آخرین وضعیت ساخت موزه ایران درودی، پیش بینی ساخت یك ساله به گزارش بی بدیل دات كام با ابلاغ حق بهره برداری از زمین موزه ایران درودی ساخت این مكان هنری با دریافت مجوز ساخت ساختمان و كلنگ زنی پیش خواهد رفت.تكتم نعیمی مدیر برنامه های ایران درودی و عضو هیات امنا و مدیره بنیاد ایران درودی در گفتگو با مهر درباره آخرین مراحل راه اندازی موزه ایران درودی اظهار داشت: با ابلاغ حق بهره برداری از زمینی كه شهردار اسبق تهران به ایران درودی داده بود، مراحل ساخت موزه شروع شد.
وی اظهار نمود: اسفند سال ۱۳۹۴ محمدباقر قالیباف شهردار وقت تهران زمینی را در بین خیابان ۶۵ و ۶۷ یوسف آباد به ایران درودی داد اما كمی بعد شهردار تهران تغییر نمود و پروسه اداری ساخت این موزه ۲ سال و ۹ ماه طول كشید.
مدیر برنامه های ایران درودی هنرمند نقاش پیشكسوت بیان كرد: حالا با همت كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به ریاست محمدجواد حق شناس بخشی از مشكلات مربوط به موزه ایران درودی حل و واگذاری حق بهره برداری از زمین به ایران درودی ابلاغ گردیده است.
وی بیان كرد: از این پس مراحل ساخت موزه آغاز می شود، البته طبیعی است كه مدتی برای دریافت جواز ساخت، زمان صرف شود و كلنگ ساخت موزه به زمین بخورد.
نعیمی درباره پیش بینی زمانی كه صرف ساخت این موزه خواهد شد، خاطرنشان كرد: مدت زمان ساخت این موزه با عنایت به شرایط اقتصادی و مالی مشخص نمی باشد، اما ما امیدوار هستیم كه این موزه یك ساله ساخته شود.
وی خاطرنشان كرد: درودی منزل پاریسش را برای ساخت موزه فروخته و با قیمت یورو كه نسبت به سه سال پیش یك سوم شده است بطور قطع با كمبود بودجه برای ساخت ساختمان موزه مواجه خواهیم شد.
عضو هیات امنا و مدیره بنیاد ایران درودی با اشاره به اینكه اصل هزینه ساخت با ایران درودی است، اظهار داشت: تا امروز بحث ما با شهرداری تهران بوده است اما امیدواریم كه در روند ساخت موزه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم یاریگر ما باشد.
وی در انتها خاطرنشان كرد: ایران درودی ۱۹۵ تابلو از نقاشی هایش را به صورت محضری به ملت ایران تقدیم كرده است تا در این موزه به نمایش گذاشته شود. نقشه این موزه را هم معمار ورزشگاه تختی، جهانگیر درویش طراحی نموده است.

1397/09/26
13:42:07
5.0 / 5
320
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی , نقاشی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>