بی بدیل  - Bibadil  
     تاریخ: 05 اردیبهشت 1398    25 آوریل 2019

بی بدیل برای شما

. . . .
 
وضعیت کاربر عدم نمایش
نام کاربر:
کاربر مهمان
ورود به سایت
عضويت در سایت
     
 
آموزش آشپزی نمایش
 
طنز و خنده عدم نمایش

 تبلیغات عدم نمایش

 به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود  ثبت نام

در مراسم تودیع و معارفه معاون مطبوعاتی چه گذشت؟

در مراسم تودیع و معارفه معاون مطبوعاتی چه گذشت؟ بی بدیل دات كام: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر اینكه تصویری كه از جمهوری اسلامی در خارج از كشور وجود دارد، نیازمند تغییر است، اظهار داشت: در شرایط سختی كه بر كشور حاكم شده، نیازمند بازسازی این تصویر در جامعه جهانی خصوصاً رسانه های خارجی هستیم.


به گزارش بی بدیل دات كام به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی قبل از ظهر امروز در آئین تكریم و معارفه محمد سلطانی فر و محمد خدادی معاونان پیشین و جدید معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی با تاكید بر این مطلب اضافه كرد: آقای سلطانی فر در زمان مدیریت خود در این معاونت دیدگاه های جدیدی را پایه ریزی كردند كه امیدوارم این مسیر در مدیریت جدید استمرار یابد.
وی در عین حال اشاره كرد: آقای سلطانی فر در این مدت به حوزه رسانه های خارجی و جایگاه آن در فضای داخلی توجه ویژه داشتند كه لازم است این مسیر ادامه پیدا كند.
صالحی افزود: تجربیات آقای خدادی هم در بخش رسانه به كمك این حوزه خواهدآمد و امیدوارم قدم هایی كه در دوره آقای سلطانی فر برداشته شد را ادامه دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر بهره مندی این وزارتخانه از دانش و بینش محمد سلطانی فر افزود: آقای خدادی هم چهره شناخته شده ای در حوزه رسانه هستند و شناخت ایشان از بخش رسانه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان محیط سازمانی محل خدمت، كمك های بسیاری در پیشبرد اهداف این معاونت خواهد داشت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به برخی فعالیت ها و اهداف معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، اضافه كرد: این معاونت به علل مختلف همواره یكی از معاونت های حساس وزارتخانه بوده است و در دوره اخیر سختی های مضاعفی داشته است كه هم اكنون به همكاری و همگرایی، جذب منابع فكری و سرعت عمل بیشتر نیاز داریم.
صالحی اظهار داشت: دولت آقای دكتر روحانی مسیر خاصی را در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره برای تنش زدایی از ایران طی كرد ولی با خروج آمریكا از برجام اتفاقاتی رقم خورد و كشور وارد جنگ همه جانبه اقتصادی شد كه دارای پیچیدگی های متنوعی است.
وی افزود: اعلان تروریست بودن سپاه از طرف آمریكا در ایام گذشته باز اتفاق عجیبی بود و باید بدانیم این اقدام جنگ روانی و ابعاد سیاسی و اقتصادی به دنبال دارد. آمریكا میدان های تحرك اقتصادی كشور ما را رصد می كند و جنگ تمام عیار اقتصادی را برای ما ترسیم كرده اند كه به زعم خود كشور ما با این اقدام زمین گیر شود.
صالحی اضافه كرد: جنگ اقتصادی بطور طبیعی سرمایه اجتماعی كشور را تهدید می كند همین طور امید به آینده و اعتماد مردم به مردم و مردم به حاكمیت و زیرساخت های كشور را باز تهدید می كند.
وی اشاره كرد: با عنایت به شرایط جنگ اقتصادی مسئولیت رسانه سخت تر از گذشته می شود. رسانه در این شرایط مسئولیت دوگانه حفظ آزادی های اجتماعی و منافع ملی را دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه كرد: نمی توانیم در شرایط جنگ ملی منافع ملی را در نظر نگیریم. جریان ترامپ مقابل ایران با نگاه زمین گیر كردن جمهوری اسلامی ایران است و با این اقدامات نه تنها نظام سیاسی بلكه نظام و مبنای اجتماعی و وحدت ملی باز به مخاطره می افتد.
صالحی اظهار داشت: بدین سبب معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی بعنوان سكاندار تعامل با رسانه در این راه نقش به سزایی را دارد و مسئولیت و كار آن نسبت به گذشته مضاعف می شود.
وی با اشاره به شرایط امروز رسانه های كشور اضافه كرد: رسانه با عنایت به شرایط سخت اقتصادی حاكم بر كشور حالش خوب نیست. از یك طرف رقبای رسانه در فضای مجازی، شبكه های اجتماعی، رسانه های غیر رسمی و بیگانه و از جانب دیگر شرایط اقتصادی حاكم بر كشور همچون مشكلات كمبود آگهی، كاغذ و … سختی های آنها را دوچندان كرده كه این سختی ها ایجاب می كند معاونت امور مطبوعاتی در یك میدان جهاد ملی تلاش خودرا نسبت به گذشته بیشتر كند.
صالحی اشاره كرد: معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی هم اكنون در میدان جهاد ملی قرارد دارد و رسانه ها باز باید به كمك اعتماد و امید اجتماعی و منافع ملی بیایند و اتفاقات غیر محتمل كه پیش بینی نمی گردد را در نظر بگیریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: پس در تعامل با رسانه باید برای امنیت شغلی و معیشت آنها توجه داشته باشیم تا آنها امید به آینده داشته باشند برای اینكه وقتی رسانه ای امید به آینده نداشته باشد نمی تواند تولید امید هم داشته باشد.
او در آخر اظهار داشت: امیدوارم با عنایات الهی، همت و تعامل مضاعف و تدبیر شما همكاران در معاونت امور مطبوعاتی قسمتی از مسیر پیش رو هموار شود.تقدیر سلطانی فر از خدمات و تلاش های مدیران و كاركنان معاونت مطبوعاتی
در ابتدای این آئین محمد سلطانی فر، معاون پیشین امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی ضمن تبریك سال نو از تمام تلاش ها و خدمات مدیران و كاركنان این معاونت در مدت مسئولیتش قدردانی نمود.
وی اظهار داشت: از همه همكاران در این معاونت طلب حلالیت دارم و از وزیر محترم باز كه در این مدت به من اعتماد داشتند تشكر می كنم.

باید با بهره گیری از همه ظرفیت ها به ایجاد همدلی و همبستگی بپردازیم
درانتها این آئین محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی باز اظهار داشت: قبول هر مسئولیتی تكلیفی است كه بر عهده فرد است و از آقای دكتر صالحی به سبب این اعتماد تشكر می كنم.
وی ادامه داد: با آقای سلطانی فر بیشتر از ۳۰ سال است كه افتخار دوستی و آشنایی دارم. خانواده مطبوعات و رسانه در هم تنیده است و قرار گرفتن یك فرد در مقام مسئول به معنای مسئولیت همگان است.
خدادی افزود: آقای سلطانی فر پایه های خوبی در این معاونت بنا نهاده اند و هنر من باید در این باشد هر آنچه ایشان پایه گذاری كرده اند را استمرار دهم.
وی با اشاره به شرایط سخت حاكم بر كشور اضافه كرد: جمهوری اسلامی ایران بر خون بنا نهاده شده و ما پاك ترین خون های تاریخ را در این راه داده ایم و باید خلوص این خون ها با تلاش و تدبیر ما به ثمر بنشیند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی اظهار داشت: مطبوعات و رسانه دوران تحول را داشته و در گذشته با تلكس اخبار را منتشر می كردیم و تغییرات در آن به آهستگی بود ولی امروزه این تغییرات با سرعت حتی ثانیه ای است و این تحولات سرعت سیاست گذاران و دست اندركاران رسانه ای را می طلبد.
وی اشاره كرد: با عنایت به شرایط حاكم بر كشور باید بدانیم كه در این جنگ دشمنان به دنبال جنگ افكار عمومی هستند و رسانه ها در این راه می توانند نقش مؤثری در كمك به پیشبرد اهداف و مقابله با دشمنان داشته باشند و مقتدر تر از گذشته عمل كنند.
خدادی اضافه كرد: سوژه دیگر توجه به صنف رسانه است. امروز رسانه شركای بسیاری پیدا كرده است. در این صنعت برخی حتی با داشتن یك دستگاه تلفن همراه عملاً شریك آنها شده اند كه مزایا و معایبی دارد ولی باید مدیریت شود.
وی با اشاره به فعالیت های معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی افزود: این معاونت ظرفیت های بسیاری دارد و در بحران های مختلف نقش اثرگذاری داشته است و ما باید با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود به ایجاد همدلی و همبستگی بپردازیم.
خدادی در عین حال اشاره كرد: ایجاد این همدلی و همبستگی برای نظام هنر ما است خصوصاً در شرایط سختی كه دولت آقای دكتر روحانی با آن رو به رو است.
او در آخر اظهار داشت: تجربه آقای دكتر سلطانی فر در این معاونت استمرار خواهد داشت و هنر خودرا در این می دانم كه مقوم حركت گذشتگان باشم و این حركت پایدار برای رسیدن به نتایج مطلوب تر باشد.
در این آئین همین طور از خدمات و تلاش های محمدمهدی احمدی مشاور وزیر و مدیر كل حوزه وزارتی در مدت سرپرستی این معاونت تقدیر گردید.
در قسمتی از این آئین از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی لوحی از خدمات و تلاش های محمد سلطانی فر در دوران مسئولیتش تقدیر و حكم محمد خدادی به وی اهدا شد.1398/01/24
15:01:52
5.0 / 5
35
تگهای خبر: اثر , خانواده , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>