بی بدیل  - Bibadil
23 مهر 1398   15 اکتبر 2019
نام کاربر:
کاربر مهمان
ورود به سایت
عضويت در سایت
     به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
مدیر شبكه دو اعلام كرد

فیتیله ای ها جایگزین عموپورنگ، سریال محرم شبكه دو مشخص شد

فیتیله ای ها جایگزین عموپورنگ، سریال محرم شبكه دو مشخص شد بی بدیل دات كام: مدیر شبكه دو سیما اعلام كرد، برنامه «دوقلوها» از شنبه (22 تیر ماه) ساعت 18: 30 جایگزین «محله گل و بلبل» می شود. وی همینطور از سریال «مرضیه» بعنوان مجموعه مناسبتی شبكه دو در روزهای محرم نام برد.


به گزارش بی بدیل دات كام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، محمدرضا جعفری جلوه با حضور در شبكه سه، در ابتدا با اشاره به اینكه شبكه دو شبكه زندگی و شبكه ای خانواده محور برای همه اقشار جامعه است كه طیف وسیعی از سلایق را دربرمی گیرد، به تشریح برنامه های شبكه دو در تابستان پرداخت.


«محیط زیست» و «حجاب و عفاف» دو مأموریت اصلی شبكه دو در تابستان
جعفری جلوه با اشاره به اینكه آغاز فصل تابستان خاصیت ها و الزاماتی را در برنامه سازی تبیین می كند، اظهار نمود: در این راستا سیمای جمهوری اسلامی ایران همه موضوعات و محورها را به صورتی شایسته در یك طرح جامع تابستانی دسته بندی كرده و هر یك از شبكه ها بعضی از موضوعات را به صورت اصلی و بعضی از محورها را به صورت مكمل دنبال می كنند.
مدیر شبكه دو پیرامون هدف گذاری ها و مأموریت های كلی شبكه تصریح كرد: از ۱۷ ـ ۱۸ سوژه اصلی كه برای تابستان و این ایام مد نظر قرار گرفته و مشخص شد، دو سوژه اصلی به شبكه دو سیما اختصاص دارد كه عبارتند از پرداختن به مساله حجاب و عفاف و مبحث محیط زیست. در این خصوص علاوه بر اینكه شبكه در این دو سوژه به برنامه سازی می پردازد و توجه ویژه ای به این امر دارد، هماهنگی هایی نیز بین دیگر شبكه ها، فعالان رسانه ای و دستگاه های مكمل برقرار می كند.
او اضافه كرد: یكی از خاصیت های فصل تابستان شامل طبیعت منحصر به فرد ایران و پوشش طبیعی آن می شود و نسبتی كه مردم با این فصل دارند، سبب می شود تا توجهی ویژه در این باب صورت پذیرد. از طرف دیگر پوشش امری است همیشگی و فراگیر كه از وجود و هویت انسان ناشی می شود و ماهیت انسان را تعریف می كند. اهتمام ویژه به این مساله در فصل تابستان (علی رغم گرمای این فصل) از تداوم زندگی عفیفانه و نجیبانه انسان ناشی می شود. یكی از موضوعات مهم دیگری كه بعنوان سوژه اصلی در دستور كار ما قرار دارد طرح عفا و حجاب است كه رسانه هم باید نقش خودرا مكمل با دستگاه های دیگر ایفا كند.
و البته موضوعات مكمل دیگر مثل حفظ و پاسداشت زبان و ادبیات فارسی، صله ارحام، گردشگری و آداب و مهارت های سفر، ورزش و... كه شبكه دو تحت این عناوین نیز در كلیت سال خصوصاً تابستان برنامه هایی دارد.

سریال های شبكه دو در روزهای تابستان
جعفری جلوه در ادامه به معرفی سریال های تابستانی این شبكه پرداخت و خاطرنشان كرد: چندین سریال در حال آماده شدن هستند. از این میان سریال «سلام آقای مدیر» را از هفته آینده تقدیم مخاطبان می نماییم. این سریالی تناسبی با این ایام هم دارد؛ چونكه یكی از موضوعات محوری در این فصل بحث تجربیات در حیطه مهارت آموزی دانش آموزان در فصل تابستان است. این سریال، سریالی است در نسبت با مدرسه و مأموریت شبكه بعنوان قرارگاه معلم و مدرسه كه نوجوانان در تعامل با اولیای مدرسه قصه را شكل می دهند. «سلام آقای مدیر» به تهیه كنندگی منوچهر شاهسواری و كارگردانی علیرضا توانا در گروه فیلم و سریال شبكه دو تولید شده كه از ۲۲ تیرماه روانه آنتن می شود.
وی با بیان اینكه قسمتی از شهریور ماه كه مصادف با ماه محرم است سریال جدید دیگری پخش می شود، بیان كرد: سریال «مرضیه» در حال تولید است كه ان شاءالله بتواند در نسبت با ایام محرم كار خوب و مقبولی باشد.
این مقام مسئول اضافه كرد: سریال دیگر این شبكه «از سرنوشت» نام دارد كه امیدواریم مهر ماه توفیق پخش آنرا پیدا نماییم. افزون بر این در ادامه پخش موفق سریال «پدر»، درصدد پخش ادامه سه گانه آثار حامد عنقا هستیم. پس از «تنهایی لیلا» و «پدر» حالا در سومین سریال منتظر كار جدیدی از حامد عنقا هستیم. این سریال ابتدا تحت عنوان فصل دوم سریال «پدر» عنوان شد لیكن لزوما این عنوان را امكان دارد نداشته باشد. همین طور سریال «بچه مهندس ۳» نیز در حال تولید است.«دوقلوها» جایگزین «محله گل و بلبل» می شود
جعفری جلوه با اشاره به اینكه گروه برنامه ساز «محله گل و بلبل» كار نمایشی سنگین، جدی و پردامنه ای را در سه فصل پخش خواهد كرد، اظهار نمود: این تیم خوب كار بسیار مهمی را تا به این مرحله انجام داده اند. «محله گل و بلبل» در سه فصل تقدیم مخاطبان شد و پرونده فصل سه این مجموعه ۱۰۰ قسمتی تا اختتام هفته بسته خواهد شد. قطعا تدارك برنامه ای با این وسعت و حضور طیف بازیگرانی حرفه ای و كاربلد با استفاده از موضوعات مهم، كار راحتی نبود. این مجموعه حتما ادامه می یابد اما در عین حال برمبنای تجربه ای كه حاصل شده، كار تكمیل شده و تغییرات و تفاوت هایی خواهد یافت. گروه برنامه ساز «محله گل و بلبل» تیم باارزش و فعالی است كه مدام استعدادهای بالقوه خودرا بالفعل می كند.
مدیر شبكه دو با نوید پخش یك مجموعه جدید برای كودكان و نوجوانان، توضیح داد: «دوقلوها» از شنبه (۲۲ تیر ماه) ساعت ۱۸: ۳۰ جایگزین «محله گل و بلبل» می شود و هدیه ویژه تابستانی شبكه دو به كودكان و نوجوانان و البته خانواده ها خواهد بود. این كار یك كمدی موقعیت جذاب و تجربه ای جدید با حضور عموهای فتیله ای است. محوریت این مجموعه نیز به مساله امروز جامعه یعنی كار، تلاش، كارآفرینی و تولید می پردازد و این موضوعات به زبانی شیرین تصویر شده اند. این مجموعه ۱۰۰ قسمتی نیز كاری وزین و در عین حال سرگرم كننده است.


پخش كننده ۹۰ درصد تولیدات داخلی در حوزه كودك و نوجوان هستیم
ایشان در ادامه توضیح داد: حجم قابل توجهی از آثار مناسب و باارزش در مجموعه سیما برای كودك و نوجوان تولید می شود و ما پخش كننده بیشتر از ۹۰ درصد از كارهای داخلی در حوزه كودك و نوجوان هستیم كه در كنار شبكه های تخصصی سیما در این عرصه فعالیت می نماییم. توجه ما به تولید آثار است و اگر بتوانیم كارهای خوبی تولید نماییم مثل همین مجموعه هایی كه از آنها یاد كردیم اولویت با اینهاست. دوستان مان در مركز صبا كارهای خوبی تدارك می بینند مثل شكرستان كه در حال پخش از این شبكه است.


برنامه های اختصاصی در حوزه نوجوانان
جعفری جلوه پیرامون برنامه های اختصاصی حوزه نوجوان بیان كرد: «اقیانوس آرام» یكی از شاخص ترین برنامه ها در این حوزه می باشد كه زحمت بسیاری برده و مجموعه جدید آن در سه شب تقدیم می شود خصوصاً كه در ایام جمعه با زمان بیشتری روانه آنتن می شود.
مجموعه هر روزه «شهر به شهر» نیز به معرفی شهرها و ایرانگردی همراه با نوجوانان اختصاص دارد كه به نحوی توجه به داشته های این سرزمین را در خود جای داده است. شبكه دو از طیف مخاطبان گسترده ای برخوردار می باشد و فرصتی كه می توانیم به نوجوانان اختصاص دهیم را برای سایر رده های سنی نیز باید در نظر بگیریم.


پخش بامدادی آثار سینمایی
ایشان در ادامه با اشاره به جشنواره سینمایی شبكه دو توضیح داد: زمان پخش آثار سینمایی به نیمه شب و پس از اختتام آخرین برنامه هایی كه پخش می شوند، منتقل شده است. طبیعی است كه تقسیم كاری در شبكه ها شكل گرفته و بر این اساس شبكه های امید، پویا، نهال، كودك و نوجوان بعضی از مأموریت هایی كه ما به صورت اختصاصی دنبال می كردیم و الان به صورت مكمل در دستور كار داریم را به صورت سوژه اصلی شبكه های خود دنبال می كنند؛ پس جشنواره سینمایی و پخش آثار انیمیشن را به صورت سال های گذشته نداشته و فیلم های جدید را علاوه بر بامداد، پنجشنبه ها و جمعه ها خواهیم داشت.

برنامه سازی شبكه دو در حوزه آموزش مهارت های زندگی
مدیر شبكه دو پیرامون برنامه سازی در حوزه مهارت های زندگی و لطمه های خانواده بیان كرد: «كام شیرین» هم از مجموعه های خوبی است كه فصل سوم آنرا تقدیم مخاطبین می نماییم و استمرار خواهد داشت در كنار آن «هزار راه نرفته» هم بعد از وقفه ای ۱۰ ساله تدارك دیده ایم كه در آستانه تابستان این مجموعه به برنامه های جدید شبكه بعد از یك دوره دو ساله تلاش اضافه گردید. این برنامه در كنار «كام شیرین» به صورت مكمل هم در چند حیطه موضوعی مهارت های زندگی را ارئه می كنند. به مهارت آموزی در كام شیرین و لطمه های حوزه خانواده به خصوص در حوزه طلاق در هزار راه نرفته پرداخته می شود.


برنامه صبحگاهی، سعادت آباد، روشنا و... برنامه های جدید شبكه دو
جعفری جلوه در ادامه به برنامه های جدید این شبكه پرداخت و اظهار داشت: برنامه صبحگاهی جدید شبكه به نام «ایران و آفتاب» مدتی هست كه به مخاطبان تقدیم می شود. «سعادت آباد» دیگر تدارك جدید شبكه در حوزه فرهنگ جمعی و عمومی و لطمه های پیرامون آن است كه از شنبه این هفته روانه آنتن شد. برنامه «روشنا» نیز با همكاری معاونت فرهنگی قوه قضاییه تدارك دیده شده و به پرونده های مختلف قضایی می پردازد.
وی در توضیح برنامه سازی در حوزه حجاب و عفاف نیز خاطرنشان كرد: برخی برنامه های شبكه به رویش های حجاب در ایران و جهان اختصاص دارد. مثل برنامه «از لاك جیغ تا خدا» كه شبكه دو در حوزه حجاب و عفاف تهیه می كند. در همین زمینه برنامه «آفتابگردان» و «بی مرز با حجاب» به حجاب و پوشش و تحولات بانوان در خارج از ایران توجه ویژه ای دارند. «كام شیرین» نیز معطوف به این مورد كارهایی انجام خواهد داد.
جعفری جلوه در انتها اظهار داشت: علاوه بر برنامه محوری «طبیعت ۳۶۰ درجه»، برنامه های «با ما بیا» در حوزه كودك و نوجوان، «زنده باد زندگی» و «ایران و آفتاب» و... نیز یك كمربند موضوعی متوجه بحث محیط زیست می كنند و پرداختن به این مورد را در دستور كار دارند. خصوصاً در شرایط زیستی امروز و شهرنشینی و آپارتمان نشینی باید اهتمام ویژه ای به حفظ محیط زیست داشت و ازاین رو مأموریت مهمی برای شبكه دو طراحی شده كه تلاش ما بر مطرح شدن و اهتمام بیشتر بر این مورد است.
منبع:

1398/04/18
13:08:26
5.0 / 5
125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>