بی بدیل  - Bibadil
05 اسفند 1398   24 فوریه 2020
نام کاربر:
کاربر مهمان
ورود به سایت
عضويت در سایت
     به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
در گفت وگو با بی بدیل دات كام مطرح شد

علیفر بعد از بازگشت به صداوسیما: برای جامعه رسانه ای متاسفم!

علیفر بعد از بازگشت به صداوسیما: برای جامعه رسانه ای متاسفم! به گزارش بی بدیل دات كام «علیرضا علیفر، گزارشگر مسابقات فوتبال صداوسیما، تا اطلاع ثانوی از گزارشگری فوتبال محروم شد.» خبری كه كمتر از یك ماه قبل از سوی مدیران تلویزیون رسانه ای شد و حالا پس از این محرومیت كه به نقل از علیفر امری عادی است و بارها برایش پیش آمده، این گزارشگر به تصمیم مدیران به تلویزیون بازگشته. وی در روایتی كه از بازگشت خود به عرصه ی گزارشگری دارد، در عین حال كه از رسانه ای شدن محرومیت خود گله مند است، خطاهای گزارشگری را امری عادی می داند كه امكان دارد برای هر گزارشگری رخ دهد. وی در عین حال اعتقاد دارد با تنبه و مجازات موافق است، چونكه اگر نباشند، بهبودی در كار حاصل نخواهد شد.


علیرضا علیفر- گزارشگر قدیمی، در گفت و گویی با ایسنا درباره ی حواشی كه برایش در دوران گزاشگری صورت گرفته، محرومیت ها و آخرین حواشی كه با رسانه ای شدن محرومیت وی از جانب تلویزیون همراه بود، به گفت و پرداخت و عین حال توضیحاتی را درباره ی بازگشت خود به تلویزیون بیان كرد.

*برای جامعه رسانه ای متاسفم!
وی در پاسخ به انتقاد برخی به رویكرد صدا و سیما، نسبت به بازگشت وی به عرصه گزارشگری، بعد از محرومیت چند هفته ای، اظهار نمود: این تصمیم با مدیران بوده است. دوستان عزیز در رسانه ها، زمانی كه مدیران من را به خاطر یك اشتباه محروم كردند، آن هم به علت خطا در فهرست اسامی، كدامیك از شما از من حمایت كردید كه بگویید صدا و سیما، علیفر با ۲۵ سال تجربه و زحمت و مرارت اگر اشتباهی كرده بود، باید محروم می شد ولی این محرومیت نباید رسانه ای می شد؟ به دوستان من در رسانه ها بگویید ضمن احترامی كه برای همه شما قائل هستم كدامیك از شما حمایت كردید كه نباید این محرومیت رسانه ای می شد؟ برای جامعه رسانه ای متاسفم! بله هر گزارشگری خطا می كند و باید هم محروم شود. اما نباید رسانه ای شود. حالا پس از سه هفته كه مدیران من خودشان تشخیص می دهند كه برگردم برایشان سوال شده كه چرا زود برگشته ام؟
علیفر افزود: اگر رسانه ها تصمیم محرومیت بنده توسط مدیران را قبول دارند و آنرا رسانه ای كرده اند پس چرا بخشش آنرا قبول ندارند؟ من تابع دستور مدیرانم هستم و آنها هستند كه برای من تصمیم می گیرند. من را محروم كردند، سه هفته گزارش نكردم و پس از سه هفته با عنایت به اینكه اشتباه من اشتباه بزرگی هم نبوده، خودشان دعوت نمودند كه سه هفته برای این محرومیت كافی است و می توانم به سر كار برگردم.

*كار گزارشگری را ادامه خواهم داد
این گزارشگر قدیمی با بیا اینكه در همه جای دنیا آدم های با تجربه در حرفه ی خودشان افراد با ارزشی هستند، بیان كرد: آدمهایی هستند كه سالها در كار خودشان زحمت كشیده اند و روی آنها سرمایه گذاری شده است. شما در سینما ببینید، ارزشی كه رابرت دنیرو و داستین هافمن دارند، بازیگران جوانتر ندارند، چون كه آنها تجربه زیادی دارند و جوایز بیشتری دریافت كرده اند. چون آنها بارها و بارها اشتباهاتی داشتند كه آنها را دیگر تكرار نمی كنند. كار گزارشگری فوتبال هم همین است. در همه جای دنیا همین است. در كشور ما هم طبیعتا مردم محبت دارند و ارزش قائلند، مسؤلان هم همین طور. مردم و مدیران برای آدم های بزرگی مثل عنایت آتشی در بسكتبال، جواد محتشمیان در والیبال، هادی عامل در كشتی، جواد خیابانی در فوتبال، ارزش قائلند. من خودم را عرض نمی كنم، اینها سرمایه های كار گزارش و تفسیر مسابقات ورزش هستند و خداوند حفظشان كند و سالهای سال در عرصه كار گزاشگری باشند. من هم عضو كوچكی هستم كه كار گزارشگری را ادامه خواهم داد.

*حتما باید برای همه محرومیت، مجازات و تشویق باشد
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه در همه جای دنیا اگر تشویق و تنبیه نباشد بهبود كار هم وجود نخواهد داشت، خاطرنشان كرد: كسی كه خوب كار می كند باید نسبت به دیگران متمایز باشد. كسی هم كه اشتباه می كند، هر چند جزو افرادی باشد كه كار را بلد است، ولی به هر حال ممن است جاهایی كوتاهی و كم دقتی كند و شك نكنید محرومیت، نه فقط تنبیه بلكه تشویق و تنبیه عامل اصلی موفقیت هر آدمی است. من ۲۵ سال افسر پلیس بودم. افسر نیروی زمینی و هوایی نبودم، افسر پلیس بودم، در خیابان بودم. من بعنوان افسر پلیس، معتقدم كه حتما باید برای همه محرومیت، مجازات و تشویق باشد. منتهی دقیقا مطابق با جرم و خطایی كه آدمی مرتكب می شود. نه بیشتر از ان. در مورد محرومیت خودم هم هیچ اعترازی ندارم. در آیندخه هم نمی توانم بی اشتباه باشم نه من بلكه همكاران دیگرم. صددر صد اشتباه می نماییم منتهی اشتباهی كه داشتیم نباید بار دوم داشته باشیم و مجازات و محرومیت باید باشد منتهی رسانه ای كردن آنرا نمی پسندم.

*بارها، بیشتر از ۲۵ تا ۳۰بار محروم شدم
علیفر درباره ی بازگشت خود بعد از محرومیتی كه به دنبال اشتباه در حین گزارش دیدار تیم های رئال مادرید و لوانته، صورت گرفته بود، اظهار نمود: من ۲۵ سال است قدیمی ترین گزارشگر فوتبال در تلویزین هستم. اگر بخواهم بشمارم بارها بیشتر از ۲۵ بار تا ۳۰بار محروم شدم. برای همه ی گزارشگران پیش می آید. در همه ارگانها و سازمانها امكان دارد این محرومیت وجود داشته باشد منتها رسانه ای نمی گردد. ولی در ارتباط با خودم چون این دفعه این محرومیت رسانه ای شد، سروصدا كرد. هر كسی در هر سازمان و ارگانی امكان دارد توبیخ و محروم شود. این اتفاق عادی بود. اشتباه هم اشتباه بزرگی نبود یك اشتباه آماری در فهرست اسامی یك تیم بوده، آن هم در معتبرترین سایتی كه در دنیا وجود دارد. در فهرست اسكای اسپورت كه الان هم هست، در آن سیدجلال حسینی با عنوان شماره ۱۷ معرفی شده بود، من هم روی آن زدم و دیدم بله تصویر و سابقه و سن و تمام مشخصات وی در آن آمد. فرصتی نبود كه من بیشتر با كسی مشورت كنم. من اشتباه كردم، نبایستی مطرح می كردم. در ارتباط با این اشتباه هم خوب تمام گزارشگران جریمه و محروم می شوند به خاطر اشتباهاتی كه می كنند و من خودم بیشتر ازهمه ولی خوب اینها همه مثل هر ارگانی جرایم و محرومیت های موقت هستند.

*رفتار صدا و سیما و رسانه ای كردن محرومیت علیفر
علیرضا علیفر در انتها درباره ی رفتار صدا و سیما و رسانه ای كردن محرومیتش هم اظهار نمود: فرق صدا و سیما با یك وزارتخانه و یا شركت این هست كه صدا و سیما در معرض دید همگان است. اما فلان روزنامه، فلان ارگان و فلان مجله را كسی نمی بیند. آن تدابیری را كه از جانب مدیریت آنجا اعمال می شود، كسی نمی بیند. این امری عادی است كه من اشتباه داشتم. مدیری من هم كه این تصمیم را گرفت، مورد تایید من است. در كل دنیا اینگونه است و البته در كشور ما بیشتر. اصلا هم فرقی نمی كند كه مردم از چه قشری باشند، همه تابع جریمه و زور هستند. این نظر من است. این جریمه و محرومیت را می پسندم. من چون خودم پلیس هستم در مورد پلیس مثال می زنم. اینكه گفته می شود پلیس با مردم رفیق و دوست باشد را اصلا نمی پسندم. مردم باید در همه جای دنیا از پلیس حساب ببرند. من اعتراضی به تنبیه و محرومیت در كار خودم ندارم و شاید بیشتر از ۲۰ بار به جهت اشتباهاتی كه داشتم محروم شدم. من اشتباه كردم. خطایم را می پذیرم اما رسانه ای كردن آنرا نمی پذیرم. صدا و سیما برای ما مثل یك خانواده است. اگر شما در خانواده خود كار غیر عرف انجام بدهی مطمعنا از جانب پدر و مادر جریمه و مجازات می شوی اما پدر رو مادر نباید بیرون كاغذ بچسبانند كه ما بچه ی خودمان را تنبیه كردیم. محرومیت هیچ اشكالی ندارد اما رسانه ای كردن آنرا نمی پسندم.
علیفر در حین گزارش این مسابقه، سیدجلال حسینی (بازیكن تیم پرسپولیس) را از بازیكنان تیم لوانته معرفی نمود كه به محرومتیش از گزارشگری تا اطلاع ثانوی منجر گردید.
این اشتباه در ادامه پخش بازی، همراه با پخش صحنه هایی از بازی در فضای مجازی دست به دست شد و در ادامه، خبر محرومیت گزارشگر با سابقه فوتبال از جانب روابط عمومی شبكه ورزش اعلام گردید.
1398/07/16
20:33:38
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>