بی بدیل  - Bibadil
10 فروردین 1399   29 مارس 2020
نام کاربر:
کاربر مهمان
ورود به سایت
عضويت در سایت
     به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
یوسف بچاری با مهر مطرح كرد؛

نقد سینما در فجر ۳۸ زنده نیست

نقد سینما در فجر ۳۸ زنده نیست بی بدیل دات كام: تهیه كننده برنامه تلویزیونی نقد سینما از ضبطی شدن این برنامه سینمایی شبكه پنج سیما در طول جشنواره فیلم فجر آگاهی داد و دلیلهای این تصمیم را تشریح نمود.یوسف بچاری تهیه كننده برنامه تلویزیونی «نقد سینما» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تولیدی شدن این برنامه در روزهای جشنواره فجر اشاره كرد: در تصمیم گیری برای ضبطی شدن ویژه برنامه های زنده در رابطه با جشنواره سی وهشتم فیلم فجر، دو نكته مدنظر بوده است؛ یكی بالا بردن كیفیت برنامه ها است چون برنامه زنده سرعت و شتاب بیشتری نیاز دارد و دیگری فراهم شدن امكان حضور كارشناسان متنوع تر در برنامه كه باتوجه به زمان پخش برنامه در ساعات پیش از نیمه شب دست مان بازتر است.
وی افزود: در جشنواره فیلم فجر برنامه «نقد سینما» ساعت ۱۲ و نیم شب روی آنتن می رود و تا دو و نیم یا سه بامدادان پخش آن ادامه پیدا می كند. باتوجه به این ساعت پخش، با ترفند ضبطی شدن، می توانیم اشخاص و كارشناسان بیشتری را برای حضور در برنامه با خود همراه داشته باشیم.
بچاری تاكید كرد: البته فاصله بسیاری بین ضبط و پخش نیست و صرفاً چند ساعت زودتر برنامه ضبط و برای پخش ارسال می شود. این فاصله بین ضبط و پخش هم آنچنان زیاد نیست كه بخواهد بازنگری خاصی روی آن صورت بگیرد. اما شرایط میهمانان بهتر است و تا نیمه شب مجبور نیستند برای حضور در برنامه منتظر بمانند.
وی اضافه كرد: از طرفی در برنامه زنده ممكنست بحث جایی طولانی شود و ما گاهی مجبور شده ایم برخی آیتم ها را پخش نكنیم و با ضبطی شدن برنامه مدیریت بهتری روی كنداكتور خواهیم داشت.
بچاری درباره اینكه چرا برنامه در همان ساعت ۲۲ و پیش از نیمه شب به صورت زنده پخش نمی گردد هم توضیح داد: كنداكتور شبكه پنج در آن ساعت به صورت شبانه خالی نیست و برای ۱۰ شب متوالی مجبوریم پس از نیمه شب برنامه را روی آنتن ببریم.
تهیه كننده «نقد سینما» درانتها درباره تغییرات این برنامه در روزهای جشنواره اظهار نمود: به برنامه امسال دو میز فرعی اضافه شده است تیمی از دانشجویان علوم انسانی تشكیل داده ایم كه فیلم ها را می بینند و درباره آنها گفتگو می كنند و یك میز فرعی نقد داریم. همین طور میز دیگری برای فیلم های كوتاه و مستند داریم كه از كارگردانان دعوت می نماییم و صادق داوری فر مستندساز و مجری رادیو در آن حضور دارد. منتقدان سینمایی برنامه نیز به اقتضای فیلم ها تركیب های متفاوت تری خواهند داشت.


منبع:

1398/11/09
15:19:58
5.0 / 5
1029
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>