بی بدیل  - Bibadil
01 مهر 1399   22 سپتامبر 2020
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
وقتی برنامه ریزی وجود ندارد؛

ادامه سریال سوزی در سیما

ادامه سریال سوزی در سیما به گزارش بی بدیل دات كام شبكه یك سیما در چند ماه اخیر برنامه ریزی مناسبی برای پخش سریال هایش نداشته و حذف ناگهانی سریال پرگار از كنداكتور، تازه ترین نمونه برای این مدعا است.به گزارش بی بدیل دات كام به نقل از مهر، یكی از چالش های همیشگی تلویزیون فقدان برنامه ریزی های منسجم نسبت به رویدادها و اتفاقات است. رویدادهایی كه فقط به اتفاقات یك باره و ناگهانی مثل سیل و زلزله و بحران های انسانی مربوط نمی گردد و اخیراً حتی مناسبت های تقویمی و رویدادهای از پیش تعیین شده هم می تواند برنامه های روتین شبكه ها را تحت الشعاع قرار دهد!
تغییر ناگهانی آنتن در رویدادهای از پیش تعیین شده
نمونه هایی از این دست تغییرات ناگهانی برنامه ها، بارها دیده شده كه یك باره تغییر كنداكتور پخش یك شبكه، درست در آخرین لحظات و در حد یك زیرنویس اطلاع رسانی شده است.
نمونه اخیر این اتفاق به پخش سریال شبكه یك سیما برمی گردد كه علیرغم اطلاع رسانی اولیه برای پخش آن از روز شنبه ۲۶ بهمن، به فاصله یك روز بعد خبر رسید كه به علت انتخابات پخش این سریال به تعویق افتاده است!
این درحالی است كه طبیعتاً صداوسیما چندین ماه است در جریان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان قرار دارد و حتی چندین ماه پیش ستاد انتخاباتی ای بدین منظور در صداوسیما تشكیل شد. ازاین رو با چنین نگاهی كمتر باید شاهد اتفاقات ناگهانی و یك باره در تلویزیون می بودیم.
طی این اطلاع رسانی كه به سریال «پرگار» با نام قبلی «آسمان هوای باران دارد» مربوط می شد، پخش آن تا سال آینده به تعویق افتاده است.
سریال «پرگار» حدود دو سال پیش به كارگردانی شهرام شاه حسینی كلید خورد، با این وجود طی فرآیند تولید آن وقفه هایی هم بوجود آمد كه یكی از این وقفه ها تا سه ماه به طول انجامید. پس از اتمام تصویربرداری هم سریال چندین بار در كنداكتور پخش قرار گرفت كه حتی یك مرتبه برای پخش از شبكه یك، در مهرماه سال ۹۷ درباره آن اطلاع رسانی هم شد!
اطلاع رسانی اولیه برای پخش از ۲۶ بهمن
«پرگار» از آغاز سال جاری هم چندین بار در نوبت پخش قرار گرفت و آخرین بار روز چهارشنبه ۲۳ بهمن اعلام گردید كه مقرر است این سریال از ۲۶ بهمن روی آنتن شبكه یك سیما برود اما درست یك روز بعد طی خبر دیگری اعلام گردید به علت انتخابات برنامه دیگری جایگزین آن شده است.
در این خبر كه با روتیتر «آرایش انتخاباتی شبكه یك» نسبت به آن اطلاع رسانی شده، غلامرضا الماسی مدیر گروه فیلم و سریال شبكه یك سیما بیان كرده است كه «با توجه به مأموریت و هویت ملی شبكه یك سیما، باكس ساعت ۲۲ این شبكه از شنبه ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند به برنامه انتخاباتی «خیابان ایران» اختصاص یافته است، بنابر این سریال «پرگار» در فرصت مناسب دیگری پخش خواهد شد.»
اطلاع رسانی مجدد برای تعویق پخش تا تابستان
الماسی همینطور درباره زمان پخش این سریال اظهار كرده است: «پس از انتخابات تا نوروز عملاً ۲۰ روز بیشتر نمی ماند در حالیكه سریال پرگار ۳۰ قسمت است. به همین علت فصل دوم سریال «سرگذشت» در ۲۰ قسمت در این ایام پخش می شود و سریال ۳۰ قسمتی پرگار ان شاء الله به ایام تابستان منتقل خواهد شد.»
شبكه یك سیما در چند ماه اخیر برنامه ریزی های مناسبی برای پخش سریال نداشته است مورد دیگر پخش سریال «سرگذشت» است كه باآنكه با نام «محكومین ۲» طی فرآیند تصویب سریال و تولید كلید خورد و به تصویربرداری رسید اما روی آنتن یك باره نه تنها نام آن به «سرگذشت» تغییر نمود كه همین فصل هم به دو فصل دیگر تقسیم شد و حالا مقرر است فصل دوم از سریال «سرگذشت» یا درواقع «محكومین ۲» با یك فاصله یك ماهه از فصل اول «سرگذشت» و همینطور فاصله ای دو ساله نسبت به فصل اول خود سریال «محكومین» كه سال ۹۶ پخش گردید، روی آنتن برود.
این نبود برنامه ریزی هم به سریال سوزی های پی درپی برای سازمان صداوسیما كه همیشه با بحران مالی مواجه بوده و سریال ها را علیرغم این بحران ها به تولید می رساند، منجر می شود و هم اعتبار رسانه ملی را بعنوان یك سازمان منسجم، منظم و كلان زیر سوال می برد.

1398/11/25
13:04:51
5.0 / 5
1455
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>