بی بدیل  - Bibadil
10 فروردین 1399   29 مارس 2020
نام کاربر:
کاربر مهمان
ورود به سایت
عضويت در سایت
     به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام

ویژه برنامه های رادیو در روز انتخابات مشخص شد

ویژه برنامه های رادیو در روز انتخابات مشخص شد بی بدیل دات كام: شبكه های رادیویی جمعه (دوم اسفند ماه) از نخستین ساعات رای گیری در كشور، در امتداد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی با هدف افزایش شور و نشاط سیاسی و بالا بردن میزان مشاركت مردم در انتخابات باتوجه به مأموریتی كه دارند، ویژه برنامه هایی را تولید و پخش می كنند.


به گزارش بی بدیل دات كام به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، ویژه برنامه های شبكه های رادیویی در روز انتخابات به این شرح است:
زنده باد ایران در رادیو انتخابات
رادیو انتخابات با ویژه برنامه «زنده باد ایران » از ساعت ۶ بامداد تا ۱ بامداد، لحظه به لحظه حضور مردم در كشور را پای صندوق های رای به گوش مخاطبان می رساند. ضمن اینكه هر ۲ ساعت یك دفعه جدیدترین اخبار انتخاباتی از موج fm ردیف ۵/۹۵ مگاهرتز شنیده می شود.
این ویژه برنامه به همراهی سه تیم برنامه ساز، ۶ تا ۱۰ بامداد به تهیه كنندگی مجتبی حسنی، ۱۰ تا ۱۸ به تهیه كنندگی علیرضا محمدنیا و ۱۲ تا ۱۸ شب به تهیه كنندگی محمد بخشایش تهیه می شود.
روز انتخاب در رادیو ایران
ویژه برنامه «روز انتخاب» از ساعت هشت بامداد تا انتهای زمان رای گیری با حضور ۴ تیم برنامه ساز پخش می شود.
این برنامه از ساعت ۸ تا ۱۱ به تهیه كنندگی حسین معصومی، گویندگی سعید توكلی، ۱۱ تا ۱۴ به تهیه كنندگی عبدالله علایی و گویندگی مهدی طهماسبی، ۱۴ تا ۱۸ به تهیه كنندگی آرمان ستوده و گویندگی فاطمه آل عباس و از ساعت ۱۸ تا انتهای رای گیری به تهیه كنندگی زهرا قائدی و گویندگی لیلا صفری و حامد نجم الهدی، پخش می شود.
حماسه حضور در رادیو معارف
ویژه برنامه زنده "حماسه حضور" از نخستین ساعات شروع رأی گیری در روز دوم اسفند ۹۸ با مخاطبان همراه خواهد شد.
در این برنامه كه با هدف انعكاس لحظه به لحظه حضور مردم ایران اسلامی در انتخابات از آغاز تا اختتام وقت رأی گیری روی آنتن خواهد رفت، ضمن ارتباط با مراكز استانها و شهرهای مختلف كشور، شنوندگان را با شور انتخاباتی آن شهرها همراه می كند. همین طور با ارتباط با ستاد انتخابات كشور آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی را به اطلاع شنوندگان فرهیخته رادیو معارف خواهند رساند.
در این برنامه با ارتباط مستقیم و همزمان با بیت مراجع عظام تقلید هنگام ستاندن رأی، پیام ایشان برای ملت حماسه ساز ایران اسلامی پخش خواهد شد.
ویژه برنامه زنده «حماسه حضور» كاری از گروه رویدادهای معارفی و اطلاع رسانی به تهیه كنندگی محمد حسن جلالی و ابوالفضل سلیمانی و گویندگی حمید سوری، رضا حبیبی، سید مرتضی موسوی نژاد و مصطفی اسماعیلی ساعت ۷: ۳۰ پخش خواهد شد.
به وقت مردم در رادیو فرهنگ
ویژه برنامه «به وقت مردم» از ساعت ۶: ۳۰ بامداد تا اختتام رای گیری به صورت زنده و با بهره گیری از چهار گروه برنامه ساز پخش می كند.
گروه جامعه با دو گروه برنامه ساز از ساعت ۶: ۳۰ تا ۸ به تهیه كنندگی پرویز جمالی و گویندگی نگین خواجه نصیر و ساعت ۸: ۳۰ تا ۱۲ به تهیه كنندگی سید هادی موسوی نژاد و اجرای ناصر قوامپور این برنامه را تقدیم مردم می كند.
همین طور بعد از اذان ظهر به افق تهران برنامه «به وقت مردم» توسط گروه تاریخ و اندیشه به تهیه كنندگی امیررضا راز از ساعت ۱۲: ۳۰ تا ۱۶ و به همت گروه كتاب از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به تهیه كنندگی الهه بیات و اجرای مهدی محمدیان باسمنجی پخش می شود.
در كنار گروه های برنامه ساز مستقر در استودیوی پخش رادیو فرهنگ «مهدی دادجو» بعنوان تهیه كننده و « علیرضا تابان» بعنوان گوینده از محل مصلی امام خمینی (ره) با مسابقه «برگ برنده» در كنار مردم در فواصل مختلف برای شنوندگان رادیو فرهنگ مسابقه ای با حال و هوای انتخابات اجرا می كنند.
حضور كارشناسان مختلف، چهره های سرشناس و محبوب مردمی با هدف ترغیب آحاد مردم در امر انتخابات، پخش موسیقی های مناسب ملی و محلی، انعكاس حضور مردم در پای صندوق های رای توسط گزارشگران حاضر در سطح شهر و گزارشگران سراسر كشور و همین طور ارسال گزارش و اخبار از استانداری گفتگو با مسئولین ستاد انتخابات و آخرین اطلاعیه ها بخش هایی از برنامه «به وقت مردم» است.
خیابان مردم در رادیو تهران
ویژه برنامه «خیابان مردم» با سه تیم برنامه ساز از ساعت ۷ بامداد تا پاسی از شب به اطلاع رسانی می پردازد.
در تیم اول برنامه با كمك تهیه كننده احمد برمر، گویندگی مجتبی حیدری و فاطمه نصر آبادی، تیم دوم با تهیه كنندگی حماد خزائی و گویندگی فاطمه نیرومند و محمد حسین امیدی و تیم سوم با تهیه كنندگی اسماعیل باستانی و گویندگی مریم شهرام پور و سعید پورمحمدی تهیه و پخش می شود.

فردای من در رادیو جوان
این ویژه برنامه از ساعت ۶: ۴۰ بامداد تا ۲۳ با ۶ تیم برنامه سازی پخش می شود.
ساعت ۶: ۴۰ تا ۱۰ به تهیه كنندگی عصمت باپیران، فاطمه قمبری و گویندگی حامد مشكینی و سمانه مبلغ حسینی
ساعت ۱۰ تا ۱۳ به تهیه كنندگی زهره عبدالرحیم، زینب محمودی و گویندگی محی الدین تقی پور و محدثه صارمی
۱۳ تا ۱۶ به تهیه كنندگی اكرم زمانی، فاطمه عباس آرمی و گویندگی راضیه هاشمی و حجت یوسفی
۱۶ تا ۱۹ به تهیه كنندگی مریم بابایی، مژده نقد دوز تهرانی ها و گویندگی لاله اكبری
۱۹ تا ۲۱ به تهیه كنندگی نیره مراد حاصلی، شهره احمدوند و گویندگی ابوالفضل اینانلو و فاطمه فراهانی
۲۱ تا ۲۳ به تهیه كنندگی مجتبی حسنی و گویندگی مجید عسگری و صدیقه مرادی برنامه تهیه و پخش می شود.

روز سرنوشت در رادیو ورزش
در این برنامه رادیویی ۸ گزارشگر از شعبه های مختلف سطح شهر تهران و سی و سه گزارشگر از مراكز ۳۳ گانه رادیویی در سطح استانها حضور مردم در انتخبات را روایت خواهند كرد. در این برنامه رادیویی فرازهایی از سخنان امام خمینی (ه)، به همراه موسیقی ها و ترانه هایی با مضمون ایران و انتخابات پخش خواهد شد و در بخش «در جریان باشید» آخرین اطلاعیه های ستاد انتخابات وزارت كشور و شورای نگهبان به اطلاع عموم خواهد رسید و شنوندگان برنامه نیز در دو بخش صدای مردم و حرف مردم خود راوی مشاهدات خود از صندوق های رای در سراسر ایران خواهند بود این برنامه از ساعت ۹ بامداد لغایت ساعت ۲۰ بر روی آنتن خواهد رفت و با چند مركز صدا و سیما در استانها، همچون مشهد، اصفهان، شیراز، سنندج، قم، تبریز، رشت و یزد ارتباط استویویی برقرار خواهد شد.. تهیه كنندگی برنامه را احمدرضا طاهری بر عهده خواهد داشت و سركار خانم بتول مرادی و الهام حسینی گویندگان برنامه خواهند بود.
نوبت مردم در رادیو نمایش
ویژه برنامه زنده رادیویی «نوبت مردم» در روز انتخابات از ساعت هشت بامداد تا اختتام انتخابات به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

بخش اول برنامه نوبت مردم از ساعت ۸ تا ۱۵ به نویسندگی ساراآقامحمدی، تهیه كنندگی ساجد قدوسیان و گویندگی رضا خضرایی و معصومه روحبخش اجرا می شود و بخش دوم برنامه از ساعت ۱۵ تا ساعات پایانی انتخابات به تهیه كنندگی حسین معصومی، گویندگی مهدی طهماسبی، نگین خواجه نصیر و نویسندگی مهدی رسولی اجرا خواهد شد.

گفت و گو با هنرمندان، ارتباط با مراكز استانها، ارتباط با گزارشگر مستقر در وزارت كشور و شورای نگهبان، پخش نمایش های ویژه انتخابات به صورت مستمر و پیوسته از قسمت های مختلف این برنامه است.

در ویژه برنامه «نوبت مردم » گزارشگران مستقر در وزارت كشور و تیم گزارشگران تهران و شهرستان ها به صورت زنده و لحظه به لحظه برای مردم از وضعیت برگزاری انتخابات در سراسر كشور گزارش می دهند و اطلاعیه ها نیزدر این برنامه نیز قرائت خواهد شد.
حماسه حضور در قرآن
این ویژه برنامه از ساعت هشت بامداد تا ۲۰ شب از مسجد جامع لویزان با حضور قاریان و اساتید و جامعه قرآنی كشور پخش می شود. هر ساعت یك قاری بین المللی حضور پیدا كرده و ۱۰دقیقه تلاوت آیاتی از كلام خدا را تلاوت خواهدنمود گفتگوی كوتاه قرآنی، ارتباط با مراكز استانها، ارتباط با وزارت كشور، كرسی تلاوت اذانگاهی از وزارت كشور و تلاوت بصورت زنده، پخش تواشیح حماسی از گروههای مختلف كشور، پخش آیات منتخب در بخش های برنامه، دعوت از گروههای تواشیح و اجرای زنده درباب انتخابات و انقلاب، حضور قاریان و نوجوانان قرآنی كه از رویشهای انقلاب قرآنی ایران اسلامی هستنداز بخش های دیگر این برنامه است كه به تهیه كنندگی سید نورالدین سجادی، اجرای هادی ربیعی، حمید مجیدی مهر و دستیار تهیه فاطمه قاسم آبادیو گزارش كامران برومیده و نیما غفارزاده پخش می شود.
فرصت در رادیو سلامت
ویژه برنامه "فرصت" از ساعت ۸ بامداد تا ۲۰ شب لحظه به لحظه همراه شنوندگان رادیو سلامت خواهد بود.
این ویژه برنامه با مشاركت كلیه گروههای برنامه ساز در رادیو سلامت با تهیه كنندگی مرتضی میلانی، موسی نظری، مسعود حسنی ضمن پوشش اخبار انتخابات در تهران و سایر شهرهای كشور با انعكاس مشاركت مردم در خدمت شنوندگان رادیوسلامت خواهد بود.
ایران ۹۸ در رادیو اقتصاد
این برنامه با كمك ۴ تیم برنامه سازی با تهیه كنندگی لیلا امید یگانه، الهام مصطفوی، مهدی شیار، حمید رضا كجوری از ساعت ۷ بامداد تا ساعت ۲۳ شب پخش می شود.
حماسه حضور در رادیو گفت وگو
این ویژه برنامه از ساعت ۸ بامداد تا ۲۲ شب به تهیه كنندگی فرهاد دهنوی پخش می شود.
هر رای یك پیام در رادیو پیام
رادیو پیام با ویژه برنامه «هر رای یك پیام » از ساعت ۶ بامداد تا آخرین ساعات رای گیری برنامه پخش می كند.
بخش صبحگاهی با تهیه زهراقائدی و اجرای ابوالفضل اینانلو، بخش نیمروزی با تهیه آرمان ستوده و گویندگی هستی دخت توكل، بخش عصرگاهی با تهیه مرتضی اسد امرجی و گویندگی سعید توكلی، شامگاهی با تهیه كنندگی انسیه سمیع پور و گویندگی الهام شوقی روانه آنتن می شود.
رادیو آوا نیز در بخش های نیمروزی خود به تهیه كنندگی مهدی ساعی و گویندگی فیروزه آدابی، نیمروزی با تهیه پرویز جمالی، عصرگاهی با تهیه مجید امجدی فرد و شامگاهی با گویندگی مهری قلع ریز و پخش موسیقی های مناسب با روز انتخابات و ملی -میهنی مردم را برای حضور پر شكوه تر پای صندوق های رای دعوت می كند.
هر ۱۵ دقیقه در رادیو صبا
رادیو صبا نیز، هر یك ربع در بخشی با پخش گزارش، ارتباط مردمی و ارتباط با ستاد انتخابات كشور به موضوعات انتخابات می پردازد.
روز سرنوشت و شبكه ایرانصدا
شبكه ایرانصدا نیز در «پایگاه موسیقی» خود ۲۶۷ قطعه موسیقی با موضوع انتخابات و ۹ قطعه مختص انتخابات مجلس از خوانندگان محمد گلریز، امید جعفری، بهروز مقدم، رشید وطن دوست، مهران عطار، علی تفرشی، علیرضا جهادی، مازیار عصری را بارگذاری كرده است.
در «پایگاه كودك» كتاب گویای آیت الله مدرس با موضوع زندگینامه آیت الله مدرس و نماینده شجاع مجلس همین طور كتاب گویای ایران وطن من با موضوع شركت امید كوچولو در انتخابات شنیده می شود.
قابل ذكر است ناصر یوسفیان گزارشگر رادیوهای جوان و ورزش، علیرضا نوری گزارشگر رادیو فرهنگ و پیام، احمد رضا صدرگزارشگر رادیو انتخابات، معارف و گفتگو، علی رضا محمدی گزارشگر رادیو تهران و قرآن، علی رشیدی و تینا میركریمی گزارشگران رادیو ایران، رضا محمد آبادی گزارشگر رادیو اقتصاد و سلامت از گزارشگران معاونت صدا هستند كه در ستاد انتخابات كشور حضور دارند و سرمیز استودیوهای رادیویی با میكروفن هایی مجزا از حضور حماسی مردم پای صندوق های رای گزارش تهیه كرده و با مسئولین گفتگو می كنند.
ضمن اینكه گزارشگرانی همچون عباس سنجری در شورای نگهبان حضور دارند و از آخرین اتفاقات و رویدادهای مربوطه صحبت می كنند.
سمیرا صدیقی گزارشگر رادیو گفتگو، لیلا علاقمند گزارشگر رادیو اقتصاد، مهدی اسماعیلی، محمد رضا میر حسینی، اعظم قربانپور، كیمیا گیلی، زهرا افشار نژاد، محمد میر، طیبه نهانی، صادق داوری فر، اكبر یاری، اسماعیل باستانی گزارشگران رادیو تهران، مجید مرادی گزارشگر رادیو ورزش و هادی اسدی گزارشگر رادیو سلامت هستند كه در سطح شهر گزارش هایی با حال و هوای انتخابات تهیه و برای پخش آماده می كنند.
منبع:

1398/12/01
13:08:04
5.0 / 5
774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>