بی بدیل  - Bibadil
25 تیر 1399   15 جولای 2020
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
تكریم و معارفه رئیس حوزه هنری ؛

مومنی شریف: پشتوانه اصلی حوزه هنری اهتمام و محبت رهبر انقلاب است

مومنی شریف: پشتوانه اصلی حوزه هنری اهتمام و محبت رهبر انقلاب است بی بدیل دات كام: محسن مومنی شریف رئیس سابق حوزه هنری، با معرفی سید مرتضی آوینی بعنوان نماد این نهاد انقلابی از خاصیت های حوزه هنری در دوران محمدمهدی دادمان سخن گفت.به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از مهر، آیین تکریم رئیس سابق و معارفه رئیس جدید «حوزه هنری» سازمان تبلیغات اسلامی بامداد امروز یکشنبه ۸ تیرماه در محل تالار اندیشه حوزه هنری تهران اجرا شد.
محسن مؤمنی شریف رئیس سابق حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در این برنامه اظهار داشت: به یاد دارم ۱۰ سال پیش که قرار بود این امانت را از دکتر بنیانیان تحویل بگیرم، در بین میهمانان عزیزی که در آن مراسم حضور داشتند، شخصیت محترمی حضور داشت که من به او خیلی ارادت داشتم. یک مبلغ پیشگام که او را در سودان دیده بودم. فردی که میلیون ها نفر را ارادتمند مکتب دوده کرده بود. حجت الاسلام شیخ ابراهیم انصاری که بعدها به لبنان رفتند و بعنوان رایزن فرهنگی مشغول به کار شدند. او به درجه رفیع شهادت رسید و امروز جایش بسیار خالی است.
وی اضافه کرد: امروز من در جایی صحبت می کنم که سردار سلیمانی، سردار ابومهدی المهندس و شهید همدانی در آن صحبت کردند و امروز من در اینجا حضور دارم. من امروز سپاسگزار خداوندی هستم که رهبر عظیم الشانی را به زمانه ما هدیه کردند که این عرصه را می شناسند و اهمیت حوزه هنری را می دانند و اگر اهتمام ایشان نبود، بارها حوزه هنری یا ادغام، یا حذف شده بود. در این سال ها مقام معظم رهبری با اهتمام و محبتی که به حوزه هنری داشتند برای ما پشتوانه ای بزرگی ساختند که بر این باورم می تواند پشتوانه بزرگی برای جناب دادمان باشد.
مؤمنی در ادامه بیان کرد: من در این انتصاب جزو مشاوران آقای قمی بودم. بالاخره باید شرایطی فراهم می شد که جا برای جوانان خالی شود. بااینکه این پروسه تغییر طول کشید اما به هر حال در این هشت ماهی که ماجرای تغییر مدیران زمان برد، من از همه مدیران حوزه بیعت خواستم تا همراه آقای دادمان باشند. البته تا زمانی که ایشان مایل باشند بطور قطع همه همکاران من در حوزه هنری همراه این مدیر جوان و خوش ذات هستند. او مدیر خوش ذاتی است که این در هر کسی پیدا نمی گردد. من هم بعنوان یک برادر در کنارش هستم و این انتصاب را برای آینده حوزه بسیار عالی می دانم که بطور قطع آینده حوزه هنری بهتر خواهد بود.
مدیر سابق حوزه هنری در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: بطور قطع از زمان آقای زم با مسائل آن زمان مواجه بوده ایم. اما شما بدانید اینجا در حوزه هنری همه زحمت کشیدند و امروز بسیار خوشحالیم که مدیریت حوزه هنری را به یک مدیر جوان تحویل می دهیم. امیدوارم دوستان کاستی های ما را ببخشند. من فقط یک نکته را درباره حوزه هنری اعلام می کنم. یادم هست وقتی دوستان برای حوزه هنری مشغول نگارش چشم انداز بودند پیش من آمدند و گفتند اگر بخواهید هنرمندی را بعنوان ویترین حوزه هنری انتخاب کنید آن فرد چه کسی است. من هم درنگی کردم و گفتم: سید مرتضی آوینی که او برای من اسطوره نبود. من از مرتضی آوینی حرف می زنم که یک آوینی واقعی بود. که با ایمان و باورهایش، که علاوه بر معاد و ایمانش به انقلاب اسلامی به مسئولیت انسان در دنیای امروزی اعتقاد راسخ داشت. او هنرمندی بود که در حوزه اخلاق بسیار مقید بود و هنر را بهانه ای برای بی اخلاقی نمی دانست. وی در کنار همه این ها دارای دانش گسترده ای بود که موجب برجستکی و ممتاز بودن او شد.
این نویسنده و پژوهشگر با اشاره به خاصیت های دیگر شهید مرتضی آوینی اشاره کرد: گرچه از طرف برخی تنگ نظران برای او ایجاد مزاحمت می شد اما او نگاه تمدنی به انقلاب اسلامی داشت. پس امروز لازم است باتوجه به این رویکردهای شخصیتی سید مرتضی آوینی به محمد مهدی دادمان در دوره مدیریت جدید کمک نماییم. ما امروز شاهد حضور هنرمندانی هستیم که حالا در خیلی از بخش های فرهنگی تبدیل به مدیر شده اند. امروز حوزه هنری به تعبیر فرمایشات مقام معظم رهبری یک مجموعه جهادی است که لازم است برای رسیدن به این نقطه از همه حمایت ها تشکر نماییم. من از حجت الاسلام خاموشی و از حجت الاسلام قمی تشکر می کنم که خودرا از نوجوانی از مخاطبان حوزه هنری می دانند پس من آینده حوزه هنری را بطور قطع خوب می بینم. امیدوارم در بخش بعدی از زندگی ام به خاطر آنچه برای آن به حوزه هنری آمده بودم، برسم، البته ماموریت های دیگری هم دراین زمینه دارم که امیدوارم به آنها هم برسم. از همه حلالیت می طلبم.


منبع:

1399/04/08
20:52:39
5.0 / 5
222
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی , مخاطب , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>