بی بدیل  - Bibadil
   تاریخ: 04 تیر 1403    24 ژوئن 2024
 به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ورود ثبت نام  ثبت نام

سوپ مجلسی

سوپ مجلسی

مواد لازم مواد لازم برای سوپ مجلسی:

هويج نگيني ريز خرد شده  ۲۰۰ گرم

سيب زميني نگيني ريز خرد شده  ۱۵۰ گرم

نخود فرنگي  ۱۰۰ گرم

دانه ذرت ۵۰ گرم

آب مرغ ۳ لیوان

رشته سوپ ( فرنگی )  ۱۵۰ گرم

گوجه فرنگی ۴-۵ عدد بزرگ

نمک ، فلفل ، آبلیمو تازه  به مقدار لازم

جعفری و گشنیز خرد شده یک استکان

طرز تهیه طرز تهیه سوپ مجلسی:

ابتدا هویچ ها و دانه های ذرت را در آب مرغ در حال جوشیدن بریزید ، بعد از ۱۵ دقیقه سیب زمینی و نخود فرنگی را به سوپ اضافه کنید .

گوجه فرنگی ها را پوست بگیرید ، کاملا ریز و یک دست خرد کنید و در مقداد خیلی کم روغن سرخ کنید بعد از اینکه کاملا سرخ شد به مواد بالا اضافه کنید . بعد از اینکه مواد جوشید ، شعله گاز را ملایم کنید تا کم کم جا بیفتد . ( در صورتی که به جای گوجه فرنگی از رب گوجه استفاده میکنید دو قاشق غذا خوری رب گوجه را در مقدار کمی روغن سرخ کنید و به مواد اضافه کنید . که در این صورت از مقدار نمک کمتری نیز استفاده میشود . ولی توصیه میشود سعی کنید به جای رب کلا در همه غذاها از گوجه فرنگی تازه استفاده کنید )

وقتی سوپ تقریبا پخته شد ، رشته را کم کم به مواد اضافه کنید و جوری هم بزنید که رشته ها خرد نشوند . این کار را موقعی انجام دهید که تقریبا ۱۰-۱۵ دقیقه به کامل شدن مرحله پخت مانده باشد .

وقتی رشته کمی نرم تر شد ( اصطلاحا خودش را ول کرد ) دو سوم جعفری و گشنیز خرد شده را به سوپ اضافه کنید و سعی کنید کمتر هم بزنید .

وقتی سوپ حاضر شد ، قبل از کشیدن در ظرف مناسب ، مقدار نمک و فلفل را اندازه کنید و بعد آبلیموی تازه را به مقدار دلخواد به سوپ بیفزائید . و بعد از یک الی دو دقیقه سوپ را از روی حرارت بردارید و در ظرف مناسب سرو کنید و مقدار باقی مانده جعفری و گشنیز را روی سوپ بریزید .

 غلظت سوپ بستگی به ذائقه شما دارد . اگر سوپ خیلی غلیظ بود یک تا دو لیوان آب جوش در اواسط پخت به سوپ اضافه کنید .

در این سوپ میتوانید از تکه های کوچک و یه اندازه مرغ پخته بدون استخوان هم استفاده کنید .

براي زيبا تر شدن ظاهر سوپ ، ميتوانيد يك عدد هويچ و نيمي از يك سيب زميني را با قالب هاي كوچك شيريني هاي نخود چي قالب بزنيد 

تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
استفاده از مطالب سایت بی بدیل با ذکر منبع مجاز است.
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران