بی بدیل  - Bibadil
   تاریخ: 29 فروردین 1403    17 آوریل 2024
 به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ورود ثبت نام  ثبت نام

خمیر پای

خمیر پای

مواد لازم مواد لازم برای خمیر پای:

ماست نصف پیمانه

روغن مایع نصف پیمانه

آرد سفید گندم ۵/۲ پیمانه

پودر خمیر ترش نصف قاشق چایخوری

نمک یک چهارم قاشق چایخوری

شکر ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه طرز تهیه خمیر پای:

ابتدا برای درست کردن خمیر، آرد سفید را خوب الک می کنیم. بعد کمی از آرد را با ماست و کمی روغن مایع مخلوط می کنیم و با دستمان ورز می دهیم. به تدریج آرد سفید را اضافه نموده و طوری ورز می دهیم که خمیر به دستمان نچسبد و همچنان نرم و لطیف باشد.
پودر خمیر ترش را با کمی آب گرم و شکر مخلوط می کنیم و می گذاریم حدود ۱۵ ۱۰ دقیقه بماند تا عمل بیاید و پُف کند(ترجیحا جای گرم باشد).
بعد از عمل آمدن خمیرترش، کمی نمک به آن اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم و سپس به خمیر اضافه می کنیم. حدود ۲۰ دقیقه خمیر را ورز می دهیم تا کاملا نرم شود و خوب عمل بیاید.
سپس خمیر را در یک نایلون پیچیده و حدود چند ساعت در یخچال می گذاریم.
بر روی تخته یا سینی که آرد پاشیده ایم، خمیر را پهن نموده و با وردنه باز می کنیم تا صاف و نازک شود. سپس با دهانه استکان گرد قالب می زنیم. بعد از موادی که(در بالا) درست کرده ایم، کمی داخل خمیر می ریزیم روی آن را می بندیم با قالب مورد نظر شکل می دهیم .
از قبل روغن را در ظرفی کوچک گرم می کنیم. بعد دو طرف پای سیب ها را در روغن سرخ نموده و داخل توری می گذاریم تا روغن اضافی آنها گرفته شود. بعد از خنک شدن شیرینی ها، کمی پودر قند بر روی آنها می پاشیم. در صورت تمایل می توانید از پودر پسته نیز استفاده کنید و بعد سرو کنید.

تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
استفاده از مطالب سایت بی بدیل با ذکر منبع مجاز است.
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران