بی بدیل  - Bibadil
   تاریخ: 30 تیر 1403    20 جولای 2024
 به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ورود ثبت نام  ثبت نام

سوفله پنیر چدار

سوفله پنیر چدار

مواد لازم مواد لازم برای سوفله پنیر چدار:

کدوی سبز قلمی  500  گرم

تخم مرغ کامل 4 عدد

سفیده تخم مرغ 2 عدد

کره 100 گرم

خامه 100 گرم

پنیر گرویر 90 گرم ,(کشدار نباید باشد)

مواد سس :

شیر 4/3 لیوان

آرد 1  قاشق غذاخوری

کره 30 گرم,نمک مقداری ,جوز مقداری

طرز تهیه طرز تهیه سوفله پنیر چدار:

کدوهای شسته و با پوست رنده شده را (درشت) با 50 گرم کره تفت می دهیم حدود 2 تا 3 دقیقه , نمک و فلفل زده 5 دقیقه روی حرارت باشد تا کدو پخته شود بعد می ریزیم در یک صافی تا آبش کشیده شود می گذاریم کنار و سس را آماده می کنیم , 50 گرم کره را در یک قاشق آرد روی حرارت تفت می دهیم و بعد شیر را اضافه می کنیم روی شعله ملایم , سس را هم می زنیم تا کمی غلیظ شود .

نمک و فلفل و جوز را اضافه می کنیم خامه را هم اضافه میکنیم بعد که سس شروع به جوش خوردن کرد شعله را خاموش می کنیم , زرده ها را دانه دانه اضافه می کنیم (روی آتش نباشد)و هم می زنیم و دوباره روی حرارت قرار می دهیم تا یک جوش بخورد بعد از روی شعله بر می داریم و پنیر رنده شده را داخل آن می ریزیم و کدوها را اضافه کرده می گذاریم کنار , سفیده تخم مرغ را با کمی نمک می زنیم تا پوک شود , 4/1 از سفیده تخم مرغ را به این مایه اضافه می کنیم در این زمان نمک و تندی و شودی را می چشیم .

با قاشق کاملاً هم می زنیم کمی باید تند باشد و بعد بقیه سفیده ها را اضافه کرده و به آرامی هم می زنیم . ظرف مناسبی را که با همان ظرف سر میز ببریم و هم داخل فر با روغن جامد چرب کرده و مواد را داخل آن می ریزیم و در اولین طبقه فر با حرارت 375 درجه به مدت  30  دقیقه باشد تا رنگ آن طلایی شود.

تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
استفاده از مطالب سایت بی بدیل با ذکر منبع مجاز است.
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران