بی بدیل  - Bibadil
29 اردیبهشت 1401   19 می 2022
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام

اظهارات تهیه کننده کتاب باز بعد از حواشی اخیر

اظهارات تهیه کننده کتاب باز بعد از حواشی اخیر به گزارش بی بدیل دات کام تهیه کننده «کتاب باز»، از توقف ساخت این برنامه توسط یکی از معاونت های صداوسیما، پیگیری ها برای ساخت مجدد و همینطور مواضع رئیس سازمان صدا و سیما در برابر این برنامه مطالبی را عنوان نمود.


محمدرضا رضائیان ـ تهیه کننده برنامه «کتاب باز» ـ با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود روایتی چنین از حواشی این برنامه داشته است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
عید فطر سال هزار و چهارصد بعد از پخش آخرین قسمت از فصل پنجم کتاب باز، بلافاصله جلسات اتاق فکر برای تولید فصل جدید آغاز و پس از آن طرح برنامه تقدیم شبکه ٔ محترم نسیم شد.
در دوره ی مدیران سابق سازمان صداوسیما، در حالیکه مهیای مراحل اجرایی فصل جدید بودیم، شبکه از سوی یکی از معاونت های تلویزیون اعلام نمود: "تولید فصل جدید کتاب باز فعلا متوقف شود. "
از آن زمان طی جلسات و پیگیری های مختلف برای حل و فصل موانع، علت توقف را جویا شدم و متأسفانه بعد از گذشت چند ماه، چرایی این تصمیم برای حقیر روشن نشد.
پس از آن و به علت تغییرات مدیریتی جدید در سطوح عالی سازمان و روند انتصابات (که تا همین روزهای اخیر ادامه داشته) باز هم تصویر روشنی از وضعیت کتاب باز پیدا نکردم.
فاصله ٔ یک ساله از پخش آخرین فصل برنامه، به درازا کشیدن پیگیری ها و دستِ خالی بنده برای پاسخگویی به مطالبه و چشم انتظاری خانوادهٔ بزرگ کتاب باز، فضای رسانه ای را برای انتشار گمانه زنی های مختلف مستعد کرد. تا جایی که یکی از خبرگزاری ها مطلبی را منتشر نمود که منجر به انتشار خبرهای ضد و نقیض و ایجاد فضای غبارآلود رسانه ای شد.
بعنوان نمونه سؤال یکی از خبرنگاران درباره ٔ وضعیت کتاب باز و پاسخ ریاست محترم صداوسیما، با تیترها و برداشت های بعضاً متضاد روبرو شد. از تیتر «عدم ممنوع الکاری سروش صحت و حذف او توسط تهیه کننده» تا تیتر «عدم ممنوع الکاری سروش صحت و تغییر تهیه کننده ٔ برنامه»؛ به این دو، انبوه عکس العمل ها، پیام ها و سؤال های اهل رسانه، فرهنگ، هنر و... را هم اضافه کنید!
در این میان به دور از همه ٔ حواشی و شایعات رسانه ای به وجود آمده، طی تماس ها و جلساتی تلاش کردم وضعیت کتاب باز به فضای روشن تری نزدیک شود. با عنایت به حسن نظر ریاست محترم سازمان نسبت به برنامه ٔ کتاب باز در ایام اخیر و تاکید ایشان در خصوص روشن شدن وضعیت برنامه توسط مدیران شبکهٔ نسیم و دست اندرکاران برنامه، امیدوارم تلاشی که طی شش سال قبل در جهت امانت داری و حفظ این سرمایه ٔ مهم فرهنگی داشته ایم، بار دیگر خانواده ٔ بزرگ کتاب بازِ عزیز را به بهترین شکل ممکن گرد هم آورد.»
بیشتر بخوانید:
توضیحات مدیر شبکه نسیم درباره بازگشت «کتاب باز» و سروش صحت
به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از ایسنا، مدیر شبکه نسیم پیش تر درباره ی علت تعطیلی برنامه «کتاب باز» با اجرای سروش صحت و در عین حال بازگشت این برنامه به آنتن توضیحاتی را بیان و تاکید کرده بود: برنامه «کتاب باز» مجموعه ای از عناصر را دارد که مجری یکی از آن عناصر است. بطور قطع با همکاری تیم تولید و عناصر فعلی برنامه، بررسی و ارتقاء ها صورت خواهد گرفت. بررسی هم این گونه نیست که گروه دیگری آنرا انجام دهند، بلکه با یک تعامل مشترک و توسط خود گروه؛ این اتفاق خواهد افتاد.
همینطور پیمان جبلی ـ رئیس صداوسیما ـ در واکنش به این که آیا قرار نیست دیگر از سروش صحت در فصل جدید بهره گرفته شود، اظهار کرده است: «تهیه کننده این برنامه در فصل قبل و در دوره ای پیش از این که من رئیس صداوسیما باشم برنامه اش تمام شده بود. من وقتی آمدم آگاه شدم. حالا هم تهیه کننده، مدیر گروه و مدیر شبکه تصمیم خواهند گرفت که فصل جدید را چطور شروع کنند.»
جبلی درباره تردیدها درباره حضور سروش صحت در فصل جدید «کتاب باز» اظهار داشته بود: «چیزی به نام ممنوع الفعالیتی در صداوسیما وجود ندارد، برنامه ها تغییر می کنند و تهیه کننده تشخیص می دهد که با تیم جدید کار کند.»
منبع:

1401/02/22
11:39:22
5.0 / 5
38
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ، 
>