بی بدیل  - Bibadil
11 بهمن 1401   31 ژانویه 2023
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
در معرفی كتاب جدیدش گفته شد؛

پاسخ تارانتینو به معترضان خشونت در فیلم هایش

پاسخ تارانتینو به معترضان خشونت در فیلم هایش به گزارش بی بدیل دات کام، کوئنتین تارانتینو به منتقدانی که به استفاده از واژه های رکیک و حجم بالای خشونت در فیلم هایش معترض هستند اظهار داشت: بروید چیز دیگری تماشا کنید!به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از ورایتی، کوئنتین تارانتینو برای افرادی که از خشونت گرافیکی و واژگانی در فیلم هایش ناراحت هستند پیام داد: چیز دیگری ببینید!
وی در گفت وگوی تلویزیونی درباره ی واکنش شدید تماشاگرانش نه فقط هیچ عذرخواهی یا پشیمانی ابراز نکرد، بلکه چنین پاسخی برای آنها داشت.
در این شوی تلویزیونی کریس والاس از تارانتینو پرسید: مردم می گویند خشونت فیلم هایت زیاد است و اغلب از کلمات نامناسب استفاده می کنی. تارانتینو در پاسخ اظهار داشت: خب این افراد باید فیلم های دیگری تماشا کنند. چیز دیگری ببینید. اگر با فیلم های من مشکل دارید، پس نباید تماشایشان کنید. ظاهراً من آنها را برای شما نساخته ام.
با این حال ساموئل ال. جکسون که حدودا در تمامی فیلم های بلند تارانتینو تا به امروز حضور داشته استفاده از این کلمات را تایید و از به کار بردن آنها دفاع می کند.
منتقدان تارانتینو درباره ی «جانگوی رها شده» اغلب یک مشکل دارند و آن این است که در این فیلم حدودا ۱۱۰ بار توهین نژادی شده است.
اما ساموئل ال جکسون بک بار در پاسخ به این انتقادها اظهار داشته بود: این حرف ها مزخرف است. شما نمی توانید به یک نویسنده بگویید که کلمات دیگری را در دهان مردم و قومیت های مختلف بگذارد و روش کاربرد کلمات توسط آنها را تغییر دهد. اگر این کار را انجام دهی، اشتباه کرده ای. این کار اصلاً صادقانه نیست.
جیمی فاکس بازیگر اصلی «جانگوی رها شده» هم با فیلمنامه مشکلی نداشت و گفت من هم فهمیدم ۱۰۰ بار کلمه های رکیک به کار برده شده اما این همان روشی بود که باید به کار گرفته می شد.
تارانتینو در تور مطبوعاتی معرفی کتاب جدیدش با عنوان «تعمقی در سینما» در برنامه والاس در اچ بی او حضور یافت و به پرسش ها پاسخ گفت.
کتاب غیر داستانی «تعمقی در سینما» از یکم نوامبر (۱۰ آبان) انتشار یافته و تارانتینو برای معرفی آن به شهرهای بزرگ آمریکا همچون لس آنجلس، سانفرانسیسکو، پورتلند، آستین و نیویورک سفر می کند. وی در این کتاب درباره ی فیلم های سینمایی موثر در زندگی اش نوشته است.

1401/09/04
13:10:12
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،