بی بدیل  - Bibadil
05 اسفند 1398   24 فوریه 2020
نام کاربر:
کاربر مهمان
ورود به سایت
عضويت در سایت
     به جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
در گزارش بی بدیل دات كام مطرح شد؛

نمایش آثار موجود در گنجینه حوزه هنری، لزوما كار مناسبتی نمی نماییم

نمایش آثار موجود در گنجینه حوزه هنری، لزوما كار مناسبتی نمی نماییم به گزارش بی بدیل دات كام مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری ضمن تشریح اولویت های این معاونت امسال دو ملاحظه اصلی این نهاد برای پذیرش آثار و برگزاری رویدادهای هنری را بیان كرد.مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری درباره نمایش برخی آثار هنری موجود در گنیجینه این نهاد به خبرنگار مهر اظهار داشت: به جهت اینكه آثار گنجینه حوزه هنری به معرض نمایش گذاشته شود و اكران عمومی داشته باشد، فضایی را برای نمایش و بازنمایی این آثار در طبقه همكف حوزه مقابل در ورودی در نظر گرفته ایم تا كارهای گذشته در چارچوب آن یادآوری شود.
وی اضافه كرد: آثار گنجینه به مناسبت های مختلف بعنوان مثال شهادت حضرت علی(ع) و ماه محرم در این فضا به معرض نمایش گذاشته می شود. هم اكنون هم به مناسبت شهادت سیدالشهدا (ع) و یاران شان، تابلو نقاشی «مسلم بن عقیل» اثر حسن چلیپا به معرض نمایش گذاشته شده است. تابلوی «مسلم بن عقیل» اثر حسن چلیپا
وی درباره آثاری كه اخیرا خلق و در این فضا به معرض نمایش گذاشته می شوند مثل آثار حسن روح الامین، بیان كرد: گاهی اوقات تك اثری كه توسط یك هنرمند خلق می شود و فضای جدیدی را به عرصه هنر اضافه كرده، به این علت كه امكان نمایش عمومی ندارد، در این فضا به نمایش می گذاریم. اما كاربرد اصلی این فضا در حوزه هنری برای این است كه كارهای گذشته را بازنمایی نماییم.
معاون هنری حوزه هنری درباره برنامه های پیش روی این معاونت توضیح داد: گستره فعالیت های معاونت هنری وسیع است و بنابراین در هر رشته ای، اولویت گذاری كرده آیم تا مشخص شود چه زمانی نتیجه حاصل می شود؛ برای مثال در حوزه نمایش، امسال سیاست اصلی را توسعه نمایشنامه نویسی و انتخاب نمایشنامه مدنظر قرار دادیم. در موسیقی هم آموزش گروه های سرود و به صورت كلی سرود را تیتر كارمان قرار دادیم. در حوزه تجسمی نیز، روزآمدی و تولید آثار متناسب با فضای روز یعنی واكنش سریع به وقایع روز را بعنوان اصلی ترین فعالیت در نظر گرفته ایم. در حوزه معماری هم آموزش و توسعه معماری اسلامی را مدنظر داریم.
وی خاطرنشان كرد: البته این اولویت بندی ها به آن معنا نیست كه كارهای دیگرمان تعطیل می شود اما این اولویت ها، اصلی ترین فعالیت ما امسال خواهد بود.
معلمی در مورد برگزاری نمایشگاه هایی چون نمایشگاه كاریكاتور «ملكه كشتی ربا» با رویكرد واكنش سریع به وقایع روز هم اظهار داشت: افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی «غدیر؛ تجلی نام امیرالمؤمنین(ع)»، نمایشگاه كاریكاتور «ملكه كشتی ربا» و نمایشگاه هایی از این دست كه با رویكرد خلق اثر در رویدادهای مختلف و وقایع روز برپا می شوند، مدنظر معاونت هنری حوزه هنری است.
وی بیان كرد: چون رویكرد اصلی حوزه هنری، خلق اثر هنری است، لزوما كارهای مناسبتی انجام نمی دهیم. البته گاهی در مواردی می توانیم واكنش سریع به برخی وقایع داشته باشیم كه در بعضی رشته ها مثل كاریكاتور می توان به آن دست یافت، بنابراین گالری های حوزه هنری برنامه های خویش را در این عرصه پیش می برند و نمایشگاه برگزار می كنند و در میان این برنامه ها، گاهی نمایشگاه هایی متناسب به وقایع روز برگزار می نماییم.
معاون هنری حوزه هنری در انتها درباره ملاحظات این معاونت در برگزاری رویدادهای هنری اظهار داشت: ما دو محدودیت داریم؛ اول كیفیت آثار است كه حتما حرفه ای بودن، اصالت و خلاقیتش مهم می باشد و دوم اینكه مفهوم و مضمونش متناسب با فضا و دغدغه های انقلابی، اجتماعی و مردمی حوزه هنری باشد.

1398/06/20
12:49:37
5.0 / 5
251
تگهای خبر: آموزش , اثر , اثر هنری , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>