بی بدیل  - Bibadil
29 دی 1399   18 ژانویه 2021
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
نگاهی به روزنامه های امروز جهان

روزشماری تا رفتن ترامپ!

روزشماری تا رفتن ترامپ! خداحافظی ترامپ با مسند ریاست جمهوری آمریکا یکی از مهم ترین موضوع های مورد بحث در رسانه های دنیا است؛ رسانه هایی که بعضی از آنها معتقدند جهان در حال لحظه شماری برای رفتن ترامپ است.


به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهم ترین اخبار دنیا را روایت می کند.
از مهم ترین اخباری که او امروز (۲۲ دی ماه) به آنها پرداخته، به شرح زیر است:
_ «گاردین»، نشریه انگلیسی نوشته است: جمهوری خواهان به موج استیضاح کنندگان ترامپ پیوسته و می گویند: ما هم می خواهیم او را از قدرت بیاندازید بیرون. بعد از حمله به بنای کنگره حالا هراس از برگزاری آئین سوگند جو بایدن احساس می شود.
_ «اکونومیست»، دیگر نشریه انگلیسی نوشته است: پژوهشگران می گویند ثابت شده است که دو داروی آرتروز در درمان کرونا بسیار موثرند. این داروها برای کاهش التهاب در بیماران آرتروز به کار می روند و در این درمان موثرند.
_ «لوفیگارو»، نوشته است: فرانسویان با گسترش قرنطینه در جست وجوی یافتن ویروس انگلیسی کرونا هستند.
_ «یو اس ای تودی» بیان کرده است: بانو ستیسی آبرامز، یک سیاست گذار حزب دموکرات است. بانوی سیاه که طرح مبارزه برای پیروزی نامزدهای حزب در جنوب آمریکا را پایه ریزی کرد. طرحی که بر مبنای آن دموکرات ها، سلطه سالهای سال جمهوری خواهان را در هم ریخت و کنترل کنگره را به دست گرفتند. دو سناتور دموکرات، آرای سناتورها را پنجاه ـ پنجاه کردند. این پیروزی مدیون سیاست گذاری بانوی سیاه، آبرامز است. وی در سال ۲۰۱۸ در رقابت های فرمانداری جورجیا شکست خورد، اما این دفعه پیروز مبارزه شد.
_«فایننشال تایمز»، نشریه انگلیسی: با عنوان «اثرهای یک بی نظمی در انتقال قدرت در آمریکا»، می نویسد: پیتر سپیگل از سردبیران این روزنامه اعتقاد دارد، یورش و تجاوز هواداران اوباش ترامپ به بنای کنگره معنایی که برای جمهوریخواهان پیدا کرد، خبر از سقوط آنها در پهنه سیاست بود. وحشت از ترامپیسم، پدیده ای شد که تا سال ها دامنگیر حزب جمهوری خواه خواهد شد. از طرفی این یورش، سیاست های آتی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب را تا مدت ها صیقل خواهد داد. خیز بلند ترامپ برای انتخابات سال ۲۰۲۴ بود که شکست سنگینی را به دنبال داشت.
_ «اکونومیست» نوشته است: آیا پنتاگون، هنوز به فرمان دانالد ترامپ گوش می کند؟ قدرت رئیس جمهوری حالا کاهش یافته است، اما سیاستمداران می گویند، او هنوز رمزهای هسته ای را در دست دارد. دونالد ترامپ روزهای مانده را در قدرت خواهد بود. همه می خواهند او را از تخت پایین بیاورند، اما به نظر می رسد، چنین اتفاقی نخواهد افتاد. او تا بیست ژانویه قدرت را در دست خواهد داشت.
*در حاشیه اخبار:
پژوهشگران می گویند، محدودیت ها و قرنطینه به هنگام همه گیری ویروس کرونا از اقدام های پیشگیرانه برای مانع شدن از گسترش بیشتر ویروس می باشد. خود قرنطینه سازی از تدابیر حفظ سلامت است، حتی اگر شخص درگیر ویروس نبوده و در سلامت کامل باشد. پژوهشگران معتقدند در چنین هنگامه ای دست به قلم شوید و برای مناسبت های مختلف، بنویسید. از اپلیکیشن های رایگان، آموزش زبان ببینید. مراقبه یا مدیتیشن کنید. تام هنکس بازیگر و کارگردان سینما در ایام قرنطینه و برای رهایی از کرونا، فقط به تماشای فیلم نشست اپلیکیشن های گفتگو و تماشای دوستان از راه دور، به هنگام قرنطینه، کمک شایانی می کند.
منبع:

1399/10/23
20:14:34
0.0 / 5
31
تگهای خبر: آموزش , اثر , رادیو , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>