بی بدیل  - Bibadil
29 اردیبهشت 1401   19 می 2022
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام

گزارشی ازنشست معاون سیما در نمایشگاه کتاب

گزارشی ازنشست معاون سیما در نمایشگاه کتاب نشست معاون سیما و مدیران جدید تلویزیونی با مسئولان نمایشگاه کتاب تهران در مصلی تهران اجرا شد.


به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از ستاد خبری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، قائم مقام نمایشگاه در این جلسه بر پوشش حداکثری رسانه ملی از نمایشگاه کتاب تصریح کرد و اظهار نمود: شبکه های مختلف سیما باید نشاط، شور و اشتیاق مردم بخصوص قشر جوان را در نمایشگاه کتاب از قاب تلویزیون نشان دهند. علاقه مندیم که رسانه ملی بیشتر از گذشته به مساله توسعه و ترویج کتاب و مطالعه در نمایشگاه کتاب بپردازد.
در اولین جلسه نشست مدیران شبکه های مختلف صداوسیما با مسؤلان نمایشگاه کتاب که دراولین روز نمایشگاه تهران چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در سالن جلسات حوزه ریاست نمایشگاه در مصلی برگزار شد، وحید جلیلی- قائم مقام رئیس صداوسیما در امور فرهنگی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب فراتر از یک رویداد معمولی است، اظهار داشت: نمایشگاه کتاب فراتر از یک رویداد معمولی و یک همایش بزرگ بین المللی است که سه رأس آنرا مردم؛ نخبگان و مسؤلان می سازند، توجه داشته باشید که این رویداد مهم فرهنگی در شرایطی برگزار می گردد که مردم کشورمان، تحت فشار تحریم های فلج کننده ی آمریکا قرار دارند و به شکلی شور و نشاط از چهره ی مردم زدوده شده است، این در شرایطی است که مردم ما در گذشته شادتر و با نشاط تر از امروز بودند، امروز که نمایشگاه کتاب سی وسومین سال برگزاری خویش را در مصلی پشت سر می گذراد، امیدواریم رسانه ی ملی بتواند شور و نشاط حاکم در فضای نمایشگاه کتاب را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد.
جلیلی افزود: باید برنامه های فرهنگی ممتاز در شبکه های مختلف صداوسیما در چارچوب یک عملیات فرهنگی متفاوت تر از سالهای گذشته تدارک دیده شود و با همفکری مدیران شبکه و مسؤلان نمایشگاه کتاب؛ تصویر مثبتی از نمایشگاه کتاب به جهانیان مخابره شود.
وی بیان نمود: مدیران شبکه های مختلف سیما می توانند با پوشش حداکثری برنامه های مختلف نمایشگاه کتاب در شبکه ها و برنامه هایی چون؛ شبکه یک سیما، بامداد بخیر ایران و سیمای خانواده؛ شبکه پنج سیما به خانه برمی گردیم، برنامه صبحگاهی شبکه های برون مرزی همچون شبکه جام جم، سحر، العالم، پرس، صبا، شبکه امید، شبکه قرآن، شبکه یک سیما برنامه پلاک یک، شبکه دو سیما عصر خانواده و نمادو؛ شبکه سه سیما، شبکه چهارسیما، شبکه آموزش دوربین هفت و شبکه های مختلف خبری و ارتباط مستقیم و زنده با نمایشگاه کتاب تصویری پرنشاط از نمایشگاه کتاب به تصویر بکشند.


در ادامه علی رمضانی- قائم مقام رئیس نمایشگاه کتاب گزارش آماری از تعداد ناشران داخلی و خارجی و بخش های مختلف نمایشگاه کتاب به حضور مدیران شبکه های مختلف صداوسیما ارائه داد و اضافه کرد: مجموعه تولیدات فکری کشور که در این نمایشگاه عرضه می شود، می تواند نمایانگر جهت حرکت کلی کشور باشد. اگر بخواهیم یکی از صنعت های بزرگ و مهم کشور را از نظر تعداد فعالان و حجم اقتصادی، اثرگذاری زیربنایی و حجم تولید نام ببریم «صنعت نشر و کتاب» یکی از بزرگترین صنایع مهم در کشور به حساب می آید.
رمضانی بر پوشش حداکثری رسانه ملی از نمایشگاه کتاب تصریح کرد و اظهار نمود: شبکه های مختلف سیما باید نشاط، شور و اشتیاق مردم بخصوص قشر جوان را در نمایشگاه کتاب از قاب تلویزیون نشان دهند. ما علاقه مندیم که رسانه ملی بیشتر از گذشته به مسئله توسعه و ترویج کتاب و مطالعه در نمایشگاه کتاب بپردازد.
سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از بیست ویکم شروع شده و تا سی ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir ادامه می یابد.1401/02/22
22:56:38
5.0 / 5
50
تگهای خبر: آموزش , اثر , برنامه , تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ، 
>