بی بدیل  - Bibadil
05 مهر 1402   27 سپتامبر 2023
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام

گزارشی از وضعیت روزنامه ها در ایام پیش رو

گزارشی از وضعیت روزنامه ها در ایام پیش رو به گزارش بی بدیل دات کام، به دنبال تعطیلی های پیش رو و با وجود انتقادهایی در خصوص وضعیت نامساعد کاغذ برای انتشار، برخی روزنامه ها اعلام نموده اند که منتشر نمی شوند، اما برخی هم اعلام نموده اند که در ایام غیرتعطیل انتشار پیدا می کنند.


از میان روزنامه هایی که خبرنگار بخش رسانه ایسنا به گفتگو با مدیران آنها پرداخته، روزنامه شرق اعلام نموده است که در ایام پیش رو منتشر نخواهد شد.
مهدی رحمانیان ـ مدیر مسئول روزنامه شرق ـ در رابطه با ی انتشار این روزنامه در ایام آینده به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به وضعیت تعطیلی ها و این که یک روز در بین است و به علت رو به راه نبودن سیستم توزیع، شرق تا روز چهارشنبه ـ ششم مهرماه ـ منتشر نمی گردد.
به قول مدیرمسئول شرق این روزنامه طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (ششم و هفتم مهر ماه) منتشر خواهد شد.
رحمانیان در ادامه در رابطه با ی وضعیت کاغذ هم با ابراز تاسف خاطرنشان کرد: وضعیت کاغذ بسیار نامساعد است. وزارت ارشاد اعلام نموده بود کاغذ می آورد که بخش خصوصی هم به علت اعلام ارشاد از آوردن کاغذ صرف نظر کرده است و حالا نه در بخش خصوصی کاغذ هست و نه ارشاد کاغذ می دهد.
بهروز بهزادی ـ رئیس شورای سیاست گذاری روزنامه اعتماد ـ هم در رابطه با انتشار این روزنامه طی روزهای آینده توضیح داد: روزنامه اعتماد در هفته ی جاری به غیر از روزهای تعطیل منتشر خواهد شد. اما اگر چاپخانه ها باز نکنند تصمیم به انتشار آنلاین خواهیم گرفت. روزنامه اعتماد معمولاً بر مبنای تقویم، در ایام تعطیلی منتشر نمی گردد و در ایام عادی در اختیار خوانندگان قرار می گیرد.
او در رابطه با ی وضعیت کاغذ، با اشاره به اینکه کاغذ همچنان گران است، به ایسنا اظهار داشت: کاغذ هم اکنون ارزان نشده که هیچ، گران تر هم شده است.
روزنامه اطلاعات هم طی روزهای آینده منتشر خواهد شد. اما به نقل از علیرضا خانی ـ سردبیر روزنامه اطلاعات ـ این روزنامه در روز دوشنبه (چهارم مهر ماه) منتشر نخواهد شد.
همینطور روزنامه همشهری هم تا روز چهارشنبه (ششم مهر ماه) منتشر نخواهد شد.
روزنامه ایران ورزشی هم تا روز چهارشنبه تعطیل خواهد بود. اما به نقل از حمیدرضا عرب از دبیران این روزنامه ورزشی، سایت این روزنامه فعال خواهد بود.
روزنامه دنیای اقتصاد هم در ایام آینده منتشر خواهد شد. به نقل از علیرضا بختیاری ـ مدیرمسئول این روزنامه ـ دنیای اقتصاد در روزهای غیرتعطیل منتشر می شود و تعطیل نخواهد بود.
بختیاری همینطور در رابطه با ی وضعیت کاغذ به ایسنا اظهار داشت: بازار کاغذ بازار خوبی نیست و قیمتها گران است. شرایط برای روزنامه های مکتوب سخت است؛ البته کاغذی که ارشاد برای وارد کردن آن اقدام نموده بود، بخشی از آن وارد شده است و درحال توزیع است. البته اختلاف نظرهایی در رابطه با ی قیمت گذاری آن وجود دارد.
منبع:

1401/07/03
13:41:17
5.0 / 5
221
تگهای خبر: رسانه , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،