بی بدیل  - Bibadil
27 اردیبهشت 1400   17 می 2021
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
تهیه كننده برنامه با مهر مطرح كرد؛

از لاك جیغ تا خدا به نجات از خودكشی رسید

از لاك جیغ تا خدا به نجات از خودكشی رسید هاشم تفکری بافقی از سوژه های امسال برنامه از لاک جیغ تا خدا سخن اظهار داشت که به قصه تحول آدم ها پرداخته بود.هاشم تفکری بافقی تهیه کننده برنامه «از لاک جیغ تا خدا» درباره فصل جدید این برنامه که امسال ماه رمضان روی آنتن شبکه دو رفت به خبرنگار مهر بیان کرد: من سال قبل برنامه ای نداشتم و به سبب حواشی و بی توجهی که برای برنامه پیش آمده بود امسال هم بنایی برای تولید کار نداشتم. با این وجود مدیر گروه خانواده که برنامه در آن گروه پخش می شود، تلاش بسیاری کرد تا آنرا به تولید برسانم. حدود یک سال بود به سبب کرونا برنامه ای نداشتم و آنها از من درخواست داشتند کار را به تولید برسانم. سعی کردیم برنامه بهتری را روی آنتن ببریم و از شروع ماه رمضان برنامه به پخش رسید. در این فصل فقط یک مشکل با زمان بندی برنامه داشتیم که البته از جانب شبکه با من صحبت شد و خدا را شکر این مشکل حل شد.
وی درباره برنامه و سوژه های امسال نیز توضیح داد: امسال قصه های جدیدی داشتیم کوشیدیم سوژه هایمان از شهرهای جدید باشند، آیتم سفره افطار و غذای محلی داشتیم و جوانانی که از زندگی خود می گفتند داستان های مهمی داشتند. پسر جوان اراکی داشتیم که خودکشی کرده بود و بعد از آن که نجات یافته بود زندگی اش گرفتار تحول شده و به سمت طلبگی می رود و مدافع حرم می شود. فردی را داشتیم که روابط نامشروعی داشته و گرفتار تجربه مرگ می شود و پس از آن زندگی اش به تحول می رسد.
تفکری درباره ساختار این فصل نیز اظهار داشت: قرار بود ۶۰ قسمت برنامه بسازیم که ۳۰ قسمت برای ماه مبارک رمضان باشد. ما در این ۳۰ قسمت تغییری در فرم برنامه به وجود آوردیم که مادر و پدر شخصی که سوژه است نیز جلوی دوربین حاضر می شوند و از تحول فرزندشان می گویند. ضمن اینکه برایشان کاری هم تعریف شده است که بطور مثال آشپزی کنند یا سفره افطاری را آماده کنند و به صورتی حال و هوای رمضان تداعی شود.
وی افزود: خدا را شکر از آنجایی که ماه رمضان بود و خود ما هم دغدغه داشتیم برنامه مان کیفیت بهتری داشته باشد در انتخاب سوژه ها قصه های جذاب تری استفاده کردیم. از افرادی که خودکشی کردند و متحول شدند یا کسانی که از مسیحت به اسلام روی آوردند.
تهیه کننده «از لاک جیغ تا خدا» با اشاره به امر به معروف اشتباهی در جامعه عنوان کرد: کوشیدیم امسال حتما درباره یک نکته حرف بزنیم و این بود که خواستیم به امر به معروف ها و نهی از منکرهای اشتباه نقد نماییم. ما همیشه در برنامه با مهمانانی مواجه می شدیم که می گفتند مثلاً احوالات روحی شان خوب نبوده و به هیاتی جایی رفته اند که یک نفر مثلاً درباره حجاب شان امر به معروف یا نهی ای کرده است که سبب شده نسبت به مذهبی ها دافعه پیدا کنند و حتی از آن هیات بیرون آمده و چند سال طول کشیده تا باردیگر به آنجا رفته اند.
وی افزود: این برخوردها و تذکرات اشتباه و این دوگانگی باحجاب و بی حجاب روی آنها تاثیر گذاشته است. به هر حال ما اعتقاد داریم حجاب خوب است ولی باید انتخاب آن آزاد باشد.
در تیتراژ برنامه هم از سخنان سردار سلیمانی استفاده کردیم که در یک ویدئویی که بارها از او دیده شده است می گوید «این دختران هم دختران ما هستند» و خیلی فرقی بین بی حجاب و با حجاب قائل نمی شوند و همه را جامعه می دانند.
تفکری تصریح کرد: ما شعری را از زبان حال زینب سلیمانی در تیتراژ قرار دادیم و تلفیقی از تصاویری در تیتراژ آوردیم که دختران بی حجاب که بر سر تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی آمده بودند، هم نمایش دادیم و بدین سان مانیفستی داشتیم که حجاب خوب است ولی باید انتخاب گردد و دختر بی حجاب هم از جامعه ماست و نباید با او برخورد شود به هر حال ما تنها برنامه تلویزیونی هم هستیم که گشت ارشاد را در برنامه نقد کرده ایم.
تهیه کننده «از لاک جیغ تا خدا» در آخر اظهار داشت: در برنامه امسال از سوژه ها خواستیم برخوردهای غلطی را که با آنها انجام شده است بگویند و در هر قسمت یک نقد جدی به رفتارهای غلط مذهبی داشتیم.

1400/02/13
19:00:58
5.0 / 5
51
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>