بی بدیل  - Bibadil
02 بهمن 1400   22 ژانویه 2022
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام
وال استریت ژورنال بررسی كرده است

فیس بوک و اینستاگرام چه صدمه هایی دارند؟

فیس بوک و اینستاگرام چه صدمه هایی دارند؟ به گزارش بی بدیل دات کام پناهجویان در آرزوی رسیدن به غرب، صدمه های فیس بوک و اینستاگرام بر جوانان، بازگشت قرنطینه و محدودیت ها به اروپا و وعده های ناممکن درمورد پیشگیری از گرمایش زمین، مهم ترین عناوین روزنامه های امروز جهان هستند.


به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از ایسنا، در ادامه خواننده با اهمیت ترین عناوین روزنامه های جهان، چهارشنبه ـ ۳ آذر ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ خواهید بود:


بازگشت به قرنطینهوال ستریت ژورنال روزنامه آمریکایی نوشت: اتریش به قرنطینه بازگشت. بازگشتی که البته با خشم و استعفا در دولت همراه شد. اتریش، سخت ترین محدودیت ها را در یورش موج تازه کرونا به اروپا، اعمال کرد. محدودیتی که می رود تا سراسر اروپا را هم شامل بشود. البته خشم اتریشی ها، با تظاهرات بسیار در راه این محدودیت، به چشم آمد.

امید پناهجویاندر نگاهی دیگر این روزنامه نوشت: پناهجویانی که امید به باز شدن کریدوری برای گذر از لهستان به غرب را داشتند، حالا با سخت ترین تهدیدها رو در رو هستند: بازگشت به خانه هایشان. امیدی در گذر به غرب نیست. با این همه و با وجود یخ بستن، پناهجویان، امیدشان را از دست نمی دهند.


پیمان دردسرسازگاردین روزنامه انگلیس نوشت: با قدرت بیشتر پیدا کردن چین در دریاها، آیا پیمان موسوم به «آکاس» میان استرالیا و آمریکا و فرانسه، از خصومتی که به پا کرده، موفق، سر بر می آورد؟ استرالیا، سخت در پی آنست که بر طبق این پیمان به اولین زیردریایی اتمی خود هر چه زودتر، دست پیدا کرده و آنرا به کار اندازد. حالا کشورهای عضو، «آسه آن» نگران مقاصد اساسی این پیمان اند. تصور جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا این است که استرالیا را در این قرن، به قدرت نظامی منطقه، خصوصاً در مقابل چین، تبدیل کند. این خود فرصتی است برای آمریکا و انگلیس برای دستیابی به این منطقه. نخست وزیر انگلیس هم گمان می کند با این پیمان، قادر به متوقف کردن خیز بلند چین در منطقه خواهند شد.


وعده های ناممکنال پائیس روزنامه اسپانیا نوشته است: اجلاس آب و هوایی در گلاسکو گذشت. بحث پیرامون تساوی حقوق بانوان و مردان و حمل و نقل بود. فعالان جوان محیط زیست، از سازمان ملل خواستند که وضعیت اضطراری آب و هوایی در جهان اعلام نماید. در اجلاس گفته شد: کوه های یخی در قطب ها، درحال ذوب شدن اند؛ قبل از آن باید کاری کرد؛ قبل از گرم شدن سیاره زمین. نمایندگان چین گفتند، که آن کشور در حوزه حل بحران آب و هوایی، گام های واقعی ای بر خواهند داشت. و این هشدارها مطرح شد: از ثروت فوق العاده آدم ها، کم کنید! این تنها راه مبارزه با بحران آب و هوایی است و این که وعده دست یابی به حد صفر در انتشار گازها، ناممکن است.

در حاشیه خبرخوانی امروز آلبرت کوچویی آمده است:


آسیب های فیس بوک و اینستاگرامعکس سیگارهایی که بر روی پاکت های آن دارند دود می شوند، خبر از انتشار پرونده وال استریت ژورنال درباره لطمه های فیسبوک و اینستاگرام بر نسل کودکان و جوانان می دهد.
قبل از این سوت نخست را فرانسس هوگن درباره لطمه های فیس بوک که حالا «متا» خوانده می شود، زد. لطمه هایی همچون اثرهای دخانیات بر سلامت جامعه. جذابیت هایی که این دو شبکه اجتماعی خصوصاً برای نسل جوان پدید می آورند، با لطمه هایی اثرگذار بر آنها همراه اند.
منبع:

1400/09/04
20:19:14
5.0 / 5
214
تگهای خبر: اثر , خواننده , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،  بی بدیل دات ایران
>