بی بدیل  - Bibadil
10 آذر 1401   1 دسامبر 2022
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام

مسابقه گزارش نویسی و عکس کودکان پناهجو

مسابقه گزارش نویسی و عکس کودکان پناهجو به گزارش بی بدیل دات کام معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر یونیسف ایران دومین دور مسابقه مشترک گزارش نویسی از کودکان را با عنوان «کودکان پناه جو؛ میهمان نوازی ایرانی» برگزار می کنند.


به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از ایسنا، در چهار دهه گذشته، ایران میزبان یکی از بزرگترین جمعیت های مهاجر جهان بوده است. مطابق برآوردها، از آگوست ۲۰۲۱ ایران شاهد ورود حدود یک میلیون پناهجوی جدید از افغانستان بوده است که تقریباً نیمی از آنها را کودکان می سازند.
در این مسابقه تلاش بر این است که مبحث بازنمایی کودکان پناه جو در تولیدات رسانه ای ارتقا یابد. کودکان پناهجویی که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود می شوند، از تحصیل باز می مانند و سلامت جسمی و روانی و رفاه شان در معرض خطر قرار می گیرد اما حضور آنها در کشورمان شرایط زندگی آنها و خانواده های شان را بهبود می بخشد. انعکاس شرایط جدید و بازتاب ملی و بین المللی نحوه تعامل مردم و دولت ایران با آنها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.
شرایط گزارش های ارسالی:
گزارش ها باید به صورت برخط در خروجیِ رسانه ها قابل دسترسی بوده و لینک مطلب ارسالی در داخل ایمیلِ ارسالی قید شود.
آثار باید توسط نویسنده ارسال شود.
آثار باید مطابق با استاندارهای اخلاقی روزنامه نگاری کشور و یونیسف بوده و سوژه ها به صورت احترام آمیز و با حفظ کرامت انسانی ترسیم شوند. 
محورهای مسابقه
کودکان پناهجو و سلامت
کودکان پناهجو و آموزش
کودکان پناهجو و والدین
کودکان پناهجو و زندگی روزمره
کودکان پناهجو و بازی
کودکان پناهجو و کودکان ایرانی 
قوانین مسابقه
همه خبرنگاران و روزنامه نگاران می توانند در این مسابقه شرکت نمایند (شرکت کنندگان باید کپی کارت شناسایی رسانه و یا لینک یکی از آثار خویش را که در رسانه های خبری انتشار یافته است ضمیمه ایمیل ارسال آثار کنند.)
شرکت کنندگان مالکیت معنوی محتواهای ارسالی را در اختیار خواهند داشت.
برندگان (رتبه های اول تا سوم) با ارسال آثار خود، به یونیسف حق نامحدود، مجانی و غیرقابل فسخ جهت استفاده از آثار ارسالی در تمام موارد در رابطه با مسابقه و همینطور دیگر انتشارات یونیسف مانند گزارش ها، اطلاعیه های خبری، مقالات، شبکه های اجتماعی و غیره را خواهند داد و بدیهی است که مشخصات خبرنگار مربوطه در تمام این انتشارات قید خواهد شد.
مهلت ارسال آثار از ۱۵ مرداد تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱
آثار باید از راه ایمیل به آدرس الکترونیکی report1401@e-rasaneh.ir ارسال شده و شامل موارد زیر باشد:
عنوان ایمیل (subject) به صورت «مسابقه گزارش از کودکان – نام و نام خانوادگی» باشد.
یک فایل PDF حاوی گزارش انتشار یافته و لینک گزارش در رسانه ها.
شماره تماس
فرآیند داوری و جوایز
گروهی متشکل از کارشناسان معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد و یونیسف تطابق آثار ارسالی را با اصول اخلاقی ملی و یونیسف در حوزه گزارش از کودکان بررسی و سپس سه اثر برگزیده را انتخاب خواهند کرد.
سه نفر اول جوایز زیر را دریافت خواهند کرد:
رتبه اول: تندیس، لوح تقدیر، یک دستگاه لپ تاپ
رتبه دوم: لوح تقدیر، یک دستگاه تلفن همراه
رتبه سوم: لوح تقدیر، یک دستگاه تلفن همراه
بر طبق این گزارش، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یونیسفِ ایران همینطور سومین مسابقه مشترک عکاسی خبری را با عنوان «کودکان پناهجو؛ میهمان نوازی ایرانی» برگزار می کنند.
در این مسابقه مقرر است، زوایای مختلف حضور کودکان پناهجو و خانواده های آنها در ایران و میزبانی کشورمان از آنها از راه داستان های تصویریِ برجسته عکاسان خبری ایرانی، نمایش داده شود.1401/05/10
09:10:21
5.0 / 5
276
تگهای خبر: آموزش , اثر , بازی , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،