بی بدیل  - Bibadil
31 تیر 1403   21 جولای 2024
نام کاربر:
کاربر مهمانبه جامعه مجازی بی بدیل بپیوندید... ورود ثبت نام

تاریخ شفاهی 400 فرمانده نوشته می شود

تاریخ شفاهی 400 فرمانده نوشته می شود بی بدیل دات کام: به گزارش بی بدیل دات کام، رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اظهار داشت: از عزیزانمان در نیروی قدس تقاضا می کنم که نگاهی به شهدای سپاه بدر هم داشته باشند و ضروری است کنگره شهدای بدر در نظر گرفته شود.


به گزارش بی بدیل دات کام به نقل از ایسنا، سردار علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در یادواره شهدای قرارگاه رمضان با عنوان «قرارگاه رمضان چهل سال مجاهدت توضیح داد: سردار رضا صادقی «اطلس و کارنامه عملیاتی قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس» را دقیق و کامل در حدود ۶ سال به نگارش درآورد. این قرارگاه یکی از ابتکارات بی بدیل سپاه در دوران دفاع مقدس بوده است. تجربه ای بود که مقدمه کارهای بزرگ شد و برکات آن همچنان جاری است.
وی ادامه داد: همینطور سردار محمدباقر ذوالقدر در تدقیق محتوای این آثار خط به خط مطالعه کردند و فرماندهان دیگر هم در تطبیق این آثار با روایت ها بسیار کوشیدند. باید از گروه مطالعات نظامی مرکزی اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تشکر کنم. تولید اثر مستند و تاریخی برای سازمان رزم سپاه یکی از فعالیتهای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است که هم اکنون ۹۰۰ پروژه پژوهشی در دست اقدام دارد و برای تمام قرارگاه ها، فرماندهان شاخص شهید دارد.


سردار نائینی اظهار داشت: تاریخ شفاهی ۴۰۰ فرمانده در قید حیات یا انجام شده با در دست انجام است و تاریخ شفاهی حدود ۱۰ نفر از فرماندهان قرارگاه رمضان هم در دست انجام است. اطلس قرارگاه رمضان هم ۱۰ فصل دارد و کارنامه تفصیلی این قرار گاه هم ۸ فصل دارد. امیدواریم مبنایی برای تولیدات دیگر در زمینه سینمایی و هنری باشد.
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درخواست کرد: از عزیزانمان در نیروی قدس تقاضا می کنم که نگاهی به شهدای سپاه بدر هم داشته باشند و ضروری است کنگره شهدای بدر در نظر گرفته شود. در زمینه نقش سپاه بدر در دفاع مقدس فقط سه یا چهار پروژه در دست انجام است درحالی که ۴۰ پروژه برای قرارگاه رمضان و سپاه بدر در نظر گرفتیم.
در بخشی از این مراسم کتاب «جنگ در فراسوی مرز» با حضور سرلشکر حسین سلامی، سردار احمد وحیدی وزیر کشور، علی آقا محمدی، سردار مسجدی، پرویز فتاح و سردار نائینی رونمایی گردید.
منبع:

1403/04/20
16:18:07
5.0 / 5
85
تگهای خبر: اثر , سینما , فعالیت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تمام حقوق معنوی سایت بی بدیل طبق قوانین مالکیت معنوی محفوظ میباشد
درباره ما  پیشنهادات  تبادل لینک
سایت بی بدیل دات کام  ،